Wiler Würfelfest 2017
Wil SG
Switzerland
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
 
Competitors
Alasdair Paton
Alejandro Martinez Camacho
Alwin Rölz
Andras Orban
Andreas Dobler
Anis Mastroberardino
Aron Dernjani
Attila Szabo
Cenan Kanik
Christian Meyer
Christophe Grosjean
Clément Cherblanc
Constantin Popp
Daniel Grabski
Daniel Houghton
David Gisler
Dominic Lumsden
Dominik Fürer
Dominique Harasko
Erwan Kohler
Evan Pavarino
Fabian Löhle
Fabian Senn
Fabian Settelen
Gabriel Däppen
Heinz Schlatter
Ioannis Papadopoulos
Irina Baer
Ivan Isenring
Ivo Löpfe
Janis Wettstein
Jannik Gartmann
Jonah Sauder
Kauê Manser
Kejenmo Mohanadas
Kevin Kunstek
Kevin Sulser
Lars Abplanalp
Lars Tschümperlin
Laurent Huang
Levin Houghton
Linus Buck
Louis Menétrey
Luca Rizzi
Malik Beytrison
Manuel Bühler
Marc Spichtig
Marcel Kälin
Marcel Pfeuti
Marcel Zbinden
Marco Syfrig
Mario Ragaz
Marius Meyer
Matteo Tomasini
Mengze Jiang
Micha Greutmann
Michael Koch
Michał Pleskowicz
Mika Schwendener
Mischa Baer
Nevio Capol
Oleg Gritsenko
Olivier Landsmeer
Otto Baer
Rafael Steiner
Raffaele Squillacioti
Ramon Zeltner
Raphael Meyer
Remo Spichtig
Richard Delacoste
Robin Leutenegger
Robin Tschümperlin
Rouven Fäh
Sandro Walder
Sascha Baer
Sean Findlay
Shanaya Fäh
Shireen Sonderer
Soheil Sonderer
Soubickchane Ramatchandirin
Steve Springer
Sven Zanetti
Theo Mayer
Thomas Duvernay
Thomas Stadler
Thomas Waldburger
Timothy Knupfer
Tobias Peter
Tobija Graber
Valentin Wucherer
Vuk Ilic
Yann Kull
Yannic Waser
Yulia Gritsenko
Yvonne Suhner
 
Schedule
 

Saturday - April 1st, 2017

13:00

13x13x13

First Round
Best of 3
15:30

TUTORIAL

16:00
16:50

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
17:50

3x3x3 Blindfolded

 Final
18:50

Pyraminx

 Final
19:20

13x13x13

Final
Best of 3
Sunday - April 2nd, 2017

09:00

REGISTRATION

09:15

TUTORIAL

09:30

2x2x2 Cube

 First Round
10:15

4x4x4 Cube

 Combined First - Cutoff 1:15
10:55

Rubik's Cube

 First Round
11:55

2x2x2 Cube

    Final
12:05

LUNCH

12:50

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 1:00
13:30

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
14:15

Rubik's Cube

 Second Round
15:00

4x4x4 Cube

 Final
15:45

3x3x3 One-Handed

 Final
16:15

Rubik's Cube

    Final
16:40

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)