Rubik Soletta Santiago 2017
Santiago
Chile
 
Rubik's Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Megaminx
First Round
Final
Pyraminx
First Round
Final
Square-1
First Round
Final
 
Competitors
Agustin Leon Paredes
Alejandro Aristizabal Tellez
Alejandro Ignacio Mera Vidal
Alex Cortés
Alex Fernando Pérez
Alfonso Garcia Bautista
Atalía Wachtendorff
Axel Martin Rosales Parra
Barbara Constanza Manosalva San Martin
Bastian Andres Peña Flores
Bastian Guerra
Bastian Moises Castillo Catalán
Bastían Verdejo
Benjamin Alonso Simon Fuentes
Benjamin Alvarez
Benjamín Cachaña
Benjamin Demetrio Morales Muñoz
Benjamin Diaz
Benjamín González
Benjamín Matías Aballay Palma
Boris Cuevas
Bruno Benjamín Tapia Covarrubias
Bruno Mauricio Peña Burdiles
Bryan Tapia Diaz
Camilo Hernández Gutiérrez
Carlos Cubillos
Christopher Bailon
Claudio Benjamín Villa Miranda
Cristobal Celis Daza
Cristobal Ignacio Benavides Venegas
Cristóbal Mario López González
Cristóbal Opazo Bravo
Cristóbal Soto
Daniel Michel
Danilo Toro Nieto
David Fevre
Diego Antonio Avila Pino
Diego Esteban Valdebenito
Diego García Parker
Diego Garrido
Diego Garrido Salgado
Diego Hidalgo Sepúlveda
Diego Núñez
Diego Perez Salinas
Diego Tapia Arcos
Duval Valdes Ayala
Edwars Cerdán
Erich Seiffert
Esteban Cortés
Felipe Medel
Felipe Torres Palma
Fernando Alonso Reyes Cabello
Fernando Aquino
Fernando de La Fuente
Fernando Palacios Morales
Francisca Cañete Cerda
Francisco Rosales
Francisco Tapia Irizar
Franco Boassi Rotter
Gabriel Garces
Gabriel Ignacio Fernández Albarracin
Gabriel Kuhne Leon
Gabriel Mendocilla Gómez
Gerald Ponce
Gonzalo Alonso Núñez Celis
Hasns Alfonso Appelgren Lopez
Héctor Gabriel Gutierrez Gonzále
Ignacio Alonso García Guerrero
Ignacio Alonso Nuñez Lorca
Ignacio Andrés Agurto Galaz
Ignacio Estay Santander
Ignacio Ortiz
Iván Pérez
Jael Esperanza Osorio Galaz
Jaime Aguilera
Javier Ignacio Bhamondes Gonzalez
Javier Vergara
Joaquín Mena Carmi
Jorge Begazo Orihuela
Jorge Pezoa
José Garrido
Jose Luis Moraga Yañez
Jose Miguel Puiggros Tejada
Juan Pablo Rodriguez Vigueras
Kamal Lahsen
Kevin Gonzalez
Leandro Abarca
León Rivero
Leonardo Elias Andre Vera Nuñez
Leopoldo Andrés Ibarra Fuentes
Lucas Hodali Valdivia
Luis Hernán Martínez López
Macarena Pérez Calero
Manuel Ernesto Torres Vega
Marta Guerra
Martin Andres Salinas de la Jara
Martín Antonio Poblete Barrientos
Martín Arturo González Asenjo
Martin Moya Boudon
Martin Octavio Bravo Salinas
Mateo Andrés Torres Salamanca
Mathias Felipe Badilla Salamanca
Matias Alonso Steven Kohl Chamblas
Matias Cardemil Guzman
Matías Felipe Puga Rojas
Matias Vicente Hedberg Gonzalez
Maximiliano Robles
Michel Barbarán
Miguel Miranda Rosales
Nicolás Aravena Olivas
Nicolas Castro
Nicolás Ignacio Castillo Videla
Nicolás Ignacio Palavecino Vega
Nicolas Peña Henríquez
Nicolás Pérez
Pablo Astorquisa Adema Eugenio
Pablo Erazo Ramirez
Pablo Illanes Cruz
Pablo Julian Reinoso Villalon
Pedro Cortes Garrido
Pedro Jeria Donaire
Pedro Nordenflycht
Rafael Cristobal Inostroza Torres
Randy Ariel Seguel Fuentealba
Raúl Low Beattie
Renato Alonso Acuña Ramos
Roberto Jesús Méndez Celis
Rodrigo Cabezas
Rodrigo Hasenberg B
Santiago Canales
Santiago Dougnac Weil
Scarleth Nicol Navarro Medina
Sebastián Antonio Garrido Miranda
Sebastián Eduardo Morales Castillo
Sebastian Ganoza
Sebastián Guzmán Parrochia
Sebastían Jara
Tamara Francisca Zenteno Pavez
Teddy Aguilar Araya
Thomas Inostroza
Valentin Domini
Vicente Andres Barrios Gonzalez
Vicente Astroza
Vicente Castillo
Vicente Esteban Morales Salgado
Vicente Rojas
Vicente Sánchez
Víctor Daniel Porma Zarate
Walter Cataldo
 
Schedule
 

Saturday - April 1st, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00

4x4x4 Cube

    First Round
09:20

3x3x3 One-Handed

    First Round
09:40
10:20
11:00
11:40

Rubik's Cube

 First Round
13:20

LUNCH

15:00

4x4x4 Cube

    Final
15:20

Megaminx

 Final
15:50

Rubik's Cube

 Second Round
16:30

Square-1

 Final
17:00

Pyraminx

    Final
17:20

3x3x3 One-Handed

    Final
17:40

Rubik's Cube

Final
18:40

AWARDS

All times are CLST (GMT-3)