SNU Open 2017
Greater Noida
India
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Aadeesh Sharma
Aarnav Bharadwaj
Aayush Raghav
Abhay Gupta
Abhi Gawande
Abhishek Ramesh Kumar
Acchyut Jolly
Aditya Parameswaran
Akash Rupela
Akshar Andharia
Akshit Bhardwaj
Amaan Syed
Aman Kashyap
Anmol Vashisht
Ansh Arora
Ansh Gupta
Anurag Jain
Apoorva Arora
Arjan Minocha
Arjun Srivastava
Arnav Arora
Arnav Bhatia
Arnav Singh
Arush Singh
Aryan Chhabra
Aryan Sehgal
Aryan Velkuti
Atharv Bansal
Aviral Chaturvedi
Bhavya Kant Vikram
Chaitanya Bhardwaj
Darun Jayavel
Dhruv Arora
Dhruv Sharma
Druhin Lamba
Garv Soni
Gursimar Singh Tuteja
Hargun Singh Tikku
Harsh Bhatia
Harsh Sharma
Harsh Vashisht
Himneesh Kalra
Jeremy Singson
Kanav Bhalla
Kapil Sharma
Kartikey Lohani
Kunal Oak
Kushagra Gour
Lakshay Sharma
Mani Kumar
Mayank Das
Naman Jethani
Nandish Champaneria
Neel Arora
Nilabjo Mookherji
Nitish Chawla
Piyush Passi
Piyush Pathak
Prabhav Chauhan
Pradyumna Madnurkar
Pranay Verma
Prasann Sharma
Priyanshu Kumar
Rachit Soni
Raghav Kumar
Rahul Shyokand
Rohan Srivastava
Rudraan Shah
Sachin Kumar Sharma
Saiyam Jain
Samar Jalil Siddiqui
Saptarshi Talukdar
Saransh Tandon
Sarthak Negi
Satyam Saggar
Saumya Bansal
Shashank Sriram
Shashvat Singh
Shashwat Shankar
Shiva Dhama
Shivam Bansal
Shreyas Trehan
Shubham Dubey
Siddhant Ganguly
Snehashish Chakravarti
Srijan Mittal
Swastik Joshi
Tanish Saxena
Vaibhav Verma
Vansh Bansal
Vedang Goel
Vihaan Yadav
 
Schedule
 

Saturday - April 8th, 2017

09:30

INTRO

10:00

Rubik's Cube

 First Round
10:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 60:00
11:30
12:15

2x2x2 Cube

 First Round
12:15

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 45:00
13:15

LUNCH

14:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
15:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
16:00

Skewb

 Combined First - Cutoff 20.00
16:30

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 8:00
17:30

SPECIAL EVENT

18:00

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 6:00
Sunday - April 9th, 2017

09:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 20:00
10:30

Rubik's Clock

 Combined First
Cutoff 40.00
11:30

5x5x5 Cube

 Final - Top 8
12:00

7x7x7 Cube

 Final - Top 6
12:30

6x6x6 Cube

 Final - Top 6
13:00

Rubik's Clock

 Final - Top 4
13:30

LUNCH

14:00

Rubik's Cube

 Second Round
Top 28
14:45

2x2x2 Cube

 Second Round - Top 24
15:15

Pyraminx

 Second Round - Top 24
15:15

Skewb

 Final
Top 8
16:15

4x4x4 Cube

 Final - Top 8
16:45

Pyraminx

 Final - Top 8
17:15

2x2x2 Cube

 Final - Top 8
17:45

Rubik's Cube

 Final
Top 12
18:30

AWARDS

All times are IST (GMT+5.5)