White City Cubing 2017
Belgorod
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksei Tsapkov
Alexander Eryomin
Alexander Katyukov
Alexander Morozov
Alexander Mukhin
Alexander Velikorodniy
Alexey Avdeev
Alexey Kosinov
Alexey Polyashov
Alexey Yarygin
Anastasiya Vasileva
Andrey Chernishov
Andrey Dobrikov
Andrey Gavrilov
Andrey Ivashchuk
Andrey Kazakov
Andrey Robota
Andrey Vartanyan
Anna Konoreva
Anton Pershin
Arslan Kurnaz
Artem Loburenko
Artem Ryabikin
Artem Shmaraev
Artem Vinter
Bogdan Mikheev
Daniil Bagaev
Daniil Tarasov
Danil Naumov
David Arzamastsev
Denis Ichetkin
Denis Ivanenko
Denis Khodotaev
Denis Naumov
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Dmitry Bezborodykh
Dmitry Dergunov
Dmitry Kryuzban
Dmitry Nemykin
Dmitry Patrikeev
Dmitry Stetsenko
Eduard Savchatov
Egor Donchenko
Egor Molchanov
Egor Myasnikov
Erik Shakirov
Fedor Abaev
Fedor Prohorov
Fidan Gaffarov
Igor Anisimov
Igor Kuleshov
Igor Slobodyanyuk
Igor Tsarichenko
Ilya Dubrovin
Ilya Lazarev
Ivan Afanasyev
Kira Chayka
Kirill Ermolenko
Kirill Konovalov
Konstantin Solovyev
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Lev Antsiferov
Lev Holub (Лев Голуб)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Margarita Trefelova
Mariam Arzamastseva
Mark Stolyarov
Maxim Chechnev
Maxim Logvinov
Maxim Martynovskikh
Maxim Ryabykh
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nikita Gorote-Idalgo
Oleg Soshin
Oleg Yanochkovskiy
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Pavel Kandiev
Polina Moskaleva
Roman Chernyavskiy
Roman Trefelov
Ruslan Chayka
Sergey Churilov
Sergey Stepanenko
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Sofiya Molostvova
Stanislav Zhigalenko
Stepan Solonevich
Tetiana Vietrova (Тетяна Вєтрова)
Timofey Borisov
Valentin Mirontsev
Vasili Zamkou
Victor Lozovik
Viktor Morozov
Vlad Dyachkov
Vladimir Mikhailyuk
Vladimir Yurasov
Vladislav Gabriadze
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kirilin
Vyacheslav Dubentzov
Yaroslav Goryuchkin
Yaroslav Sokolovskiy
 
Schedule
 

Saturday - April 22nd, 2017

09:00


REGISTRATION

09:15

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
10:15

6x6x6 Cube

 C. Final - Cutoff 5:00
10:45

OPENING CEREMONY

11:05

Rubik's Clock

 C. First - Cutoff 25.00
11:35

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:40
12:30

LUNCH

13:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 1:20
14:10

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
15:10

Square-1

 Combined First - Cutoff 50.00
15:40

Rubik's Clock

 Final
16:10

5x5x5 Cube

    Combined Final - Cutoff 2:00
16:35

Square-1

    Final
17:00

3x3x3 One-Handed

 Second Round
17:30

3x3x3 Blindfolded

    First Round
17:50

Megaminx

 Combined Final - Cutoff 3:30
18:30

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 7:00
19:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Sunday - April 23rd, 2017

09:00


REGISTRATION

09:15

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
10:15

3x3x3 Multi-Blind

 Final
11:00

TUTORIAL

11:15

Rubik's Cube

 First Round
12:35

2x2x2 Cube

 First Round
13:15

LUNCH

14:15

Skewb

    First Round
14:35
15:05

Rubik's Cube

 Second Round
15:45

2x2x2 Cube

    Second Round
16:10

Skewb

    Final
16:30

Pyraminx

    Final
16:55

3x3x3 Blindfolded

    Final
17:15

4x4x4 Cube

 Final
17:45

2x2x2 Cube

    Final
18:00

3x3x3 One-Handed

    Final
18:15

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)