Ural Spring 2017
Chelyabinsk
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Alexander Fedorov
Alexander Meshalkin
Alexey Kichanov
Alexey Vekovshinin
Alexey Zubov
Anastasia Dyurdeeva
Anton Taranukha
Chingizkhan Mukhametdinov
Danila Shipanov
Dmitriy Maltsev
Dmitry Novichkov
Dmitry Shelomencev
Ekaterina Ryabova
Ewsey Obzherin
Georgiy Doksov
German Voinkov
Grigorii Shalashov
Gulnara Imanaeva
Igor Paramonov
Ilia Murmulyak
Ilya Kirchanov
Irlan Abushakhmanov
Ivan Chernov
Kirill Hitev
Ksenia Lukyanova
Lev Beloretskii
Lev Tereschenko
Max Petrov
Mikhail Andreev
Nikita Bespalov
Nikita Ulyanov
Nina Meshkova
Oleg Martynov
Pavel Zimin
Semyon Shtykov
Semyon Terskov
Sergey Dudin
Sergey Spotaru
Sergey Terkunov
Timofey Kulbatskiy
Vasily Stasyev
Viacheslav Voinov
Vitaliy Takanov
Vladislav Kropachev
Yulia Koklugina
Yuri Goloshchpov
 
Schedule
 

Saturday - May 6th, 2017

09:30

REGISTRATION

10:00

OPENING CEREMONY

10:20

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
11:20

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 4:00
12:00

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 6:00
12:40

Rubik's Clock

 Final
13:10

3x3x3 With Feet

 Final
13:40

LUNCH

14:40

3x3x3 One-Handed

 First Round
15:20

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
16:10

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
17:10

Square-1

 Final
17:40

3x3x3 One-Handed

    Final
Sunday - May 7th, 2017

09:30

REGISTRATION

10:00

OPENING CEREMONY

10:20

2x2x2 Cube

 First Round
11:10

Rubik's Cube

 First Round
12:30
13:20
14:00

LUNCH

15:00

Rubik's Cube

 Second Round
15:30

Pyraminx

    Final
15:50

Skewb

    Final
16:10

2x2x2 Cube

    Final
16:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:10

Rubik's Cube

    Final
17:30

AWARDS

All times are YEKT (GMT+5)