BSU Cubing Days 2017
Minsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrian Ageev
Aleksandr Lavrovskii
Aleksandr Paliukhovich
Alexander Verhun
Aliaksei Anisimau
Anatoly Kim
Andrei Pivavarav
Andrey Shantor
Artem Savosik
Artur Mashchenko
Daniil Daniliuk
Danila Chupak
Diana Murnik
Dominik Davidovsky
Egor Pankovets
Evgeniy Rimashevskiy
Evgeny Chak
Ihor Tarasov (Ігор Тарасов)
Ilya Tsiareshka
Ilya Zabrodsky
Inna Khokh
Ivan Ermakov
Ivan Terekh
Leonid Avtukhovich
Leonid Palchenko (Леонід Пальченко)
Maksim Ignatenko
Maksim Shevtsov
Maxim Logvinenko
Nadezhda Shvabovich
Nikita Loyko
Nikita Mesenzew
Nikita Zagorskiy
Oleg Sechko
Olga Berlinde
Pavel Bondarovich
Pavel Yushkevich
Timur Kakhanovich
Tsimafei Bazhko
Vadim Smirnov
Valery Ezhikov
Varvara Berlinde
Viachaslau Kazak
Vitaliy Sheshko
Vladislav Avseev
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Kravchuk
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Shoshin
Vsevolod Lavrukhin
Yan Fiadosik
Zakhar Mlynarchik
 
Schedule
 

Saturday - April 29th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:15

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
10:15

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
11:10
11:50

3x3x3 Blindfolded

 Final
12:30

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:50
13:20

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:50
14:10

LUNCH

15:10
15:50

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 50.00
16:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
16:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:20
17:20

Pyraminx

    Final
17:40

Square-1

 Combined Final - Cutoff 50.00
18:20

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - April 30th, 2017

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:15

5x5x5 Blindfolded

Final
10:15

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 30.00
10:55

2x2x2 Cube

 First Round
11:35

Rubik's Cube

 First Round
12:40

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:00
13:20

3x3x3 One-Handed

 Second Round
13:50

2x2x2 Cube

    Second Round
14:10

LUNCH

15:10

Skewb

    Final
15:30

Rubik's Cube

 Second Round
16:05

2x2x2 Cube

    Final
16:20

4x4x4 Cube

    Final
16:40

3x3x3 One-Handed

    Final
17:00

Rubik's Cube

 Final
17:45

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)