Dunas Open 2017
Natal, RN
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Alberto Tavares de Oliveira
Alenson Caio Lemos Basílio da Silva
Alexandre Fernandes Filho
Amanda Gabriela de Sales
Andreza Tavares de Oliveira
Artur Antunes de Souza
Artur Moreira Jácome de Lira
Ayrton Lucena de Medeiros
Caio Bento Moitinho Barbosa
Cássio de Araujo Pessoa
Damião de Moura Lima
Daniel Gomes da Silva Filho
Diogo Rafael Almeida da Silva
Edmilson Pontes de Oliveira
Edvan Pontes de Oliveira
Enrico Tullio Silva de Araújo
Fabio Bini Graciose
Felipe André de Oliveira Guerra
Gabriel Ayres Bezerra do Nascimento
Gabriel Brasil Lima
Gabriel Cesar Da Silva Bezerra
Gerson Eugenio Costa
Gustavo Penaforte Brito
Jefferson Nunes Brito de Oliveira
João Antunes e Souza
João Vitor Evangelista da Silva
João Vitor Moitinho Barbosa
Jonatas dos Santos Silva
Lucas Leite Saraiva
Maria Flor Oliveira de Medeiros
Marlilson Augustinho Roberto
Matheus Cavalcanti de Oliveira
Matheus Jonatha Bernardo dos Santos
Mirella Ingrid Oliveira da Cruz
Pablo Eduardo Nikolais Teixeira Bonifácio da Silva
Pedro Vieira Flores de Freitas
Rafael Werneck Cinoto
Raffael Azevedo de Carvalho Oliveira Andrade
Rebeca Costa Barbosa
Renan Saatman Maia
Robert Wagner Rocha dos Santos
Roberto Tadeu Marinho Sales
Tiburcio Gabriel
Victor Medeiros Rebouças
Vitor Francisco Lins de Paiva Ramos
 
Schedule
 

Friday - May 5th, 2017

08:00

OPENING

08:20

INTRO

08:40
09:20
10:00

Square-1

 Final - Cutoff 2:30
10:40

Skewb

 Final
11:20
12:00

LUNCH

13:00

Rubik's Clock

 Final - Cutoff 2:00
13:40

Pyraminx

 Final
14:10

5x5x5 Cube

 Final
Cutoff 4:00
15:00

3x3x3 With Feet

 Final - Cutoff 6:00
15:40

Megaminx

 Final
Cutoff 4:00
16:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Saturday - May 6th, 2017

08:00

OPENING

08:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
09:20

2x2x2 Cube

 First Round
10:10

4x4x4 Cube

 First Round - Cutoff 3:00
10:50

2x2x2 Cube

 Second Round
11:30

4x4x4 Cube

 Final
12:00

LUNCH

13:00

Rubik's Cube

 First Round
14:00

2x2x2 Cube

 Final
14:30

3x3x3 One-Handed

 First Combined - Cutoff 2:00
15:10

Rubik's Cube

 Second Round
16:00

3x3x3 One-Handed

 Final
16:30

Rubik's Cube

 Final
17:00

AWARDS & LUCKY DRAW

All times are BRST (GMT-3)