Santo Domingo Spring 2017
Santo Domingo
Dominican Republic
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
5x5x5 Cube
Final
6x6x6 Cube
Final
7x7x7 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Aderlin Vicente Martinez Santos
Amauri Miguel Caballero
Angel Antonio Corporam
Arikson Miguel Espinal Duran
Benjamín Rivera
Cándido Jr Suero Vazquez
Carlos Fuertes
Clara Isabel Diaz Elias
Cristopher Emil Noble Almonte
Daniel De Pool
Daniela Dipre
Danilo Hidalgo Uribe
Dariel Emil Rodríguez Montilla
Darlyn Olivo Payano
Elias Benjamin Reyes Fox
Emmanuel Arturo Lopez Garcia
Enoc Baez Molina
Erick Garcia Alcantara
Franklin Rosario
Gabriel Augusto Mendieta Pineda
Gabriel Naranjo Herrera
Gianfranco Herrera Forrastieri
Gustavo Rocha Peña
Heber Sthefen De La Rosa Mota
Henfry De Los Santos
Isaac Benjamin Rosario Prenza
Jairo Melo Jimenez
Jean Carlos Santana
Jessica Royer Ortiz
Jesus Aquino
Jhon Arian Disla
Joan Lerebours Ramirez
Joan Manuel Soto Baez
Joao Manuel Victoria Segura
Jordi Merejo
José Eduardo Figueroa
Jose Gabriel Ramirez Mendez
Jose Gregorio Pinto
Juan Luis Fuertes Feliz
Julio Martínez
Kelvin De la Cruz Torres
Larien Javier Bencosme
Leslie Mariel Rosario Pérez
Lucas Almonte Rivas
Luis Angel Rodriguez Valverde
Luis Gomez Abukarma
Luis Javier Melo Jimenez
Luz Gisela Rosario Rosario
Marco Jose Mercedes
Mark Alexander Benítez Kernogo
Miguel Emilio De La Cruz Cruz
Miguel Jose Pozo Ceballos
Naiel Isaac Taveras Sanchez
Nathan De Oleo Urbaez
Nathanael De Leon Fabian
Nelson Dolce
Nestor Sanchez
Nicolas Londono Hernandez
Orlay Jose Jaspe Perez
Osvaldo Argelis Lopez Marte
Rafael Gregorio Martinez Paredes
Raimy Marte
Ransel de la Cruz
Rey Amado Castro Terrero
Ricardo Valdez
Rodolfo Luna
Rubén Rodríguez Pérez
Samuel Caraballo
Saul Alberto Castillo Reyes
Sebastian Santos Guerrero
Steven Minaya Matos
Sumi Lee
Tony Belliard
Victor Diaz
Wilmer Aguasviva
Yeimer Cabrera
 
Schedule
 

Saturday - May 6th, 2017

10:00

REGISTRATION

10:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
11:00

7x7x7 Cube

 Final
11:30

6x6x6 Cube

 Final
12:00

3x3x3 With Feet

 Final
12:00

Megaminx

 Final
13:00

LUNCH

13:00

REGISTRATION

14:00

4x4x4 Cube

 First Round
15:00

5x5x5 Cube

 Final
16:00

4x4x4 Cube

 Final
16:30

Square-1

 Final
17:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - May 7th, 2017

09:00

REGISTRATION

10:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
10:30

Skewb

 Final
11:00
11:30

3x3x3 One-Handed

 Final
12:00

Pyraminx

 Final
12:30

LUNCH

12:30

REGISTRATION

13:30

Rubik's Cube

 First Round
15:00

2x2x2 Cube

 First Round
16:00

Rubik's Cube

 Second Round
17:00

2x2x2 Cube

 Final
17:30

Rubik's Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are AST (GMT-4)