To The Moon 2017
Moscow
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Final
Square-1
Combined Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Agnessa Mungina
Aidar Aminev
Aleksander Rogozhin
Aleksandr Yutin
Aleksey Serzhantov
Alexander Gusev
Alexander Katyukov
Alexey Elokhin
Alexey Marchenkov
Alexey Semichastnov
Alexey Zharikov
Anait Akskalyan
Anastasia Korolyova
Andrey Barakin
Andrey Bicharov
Andrey Che
Andrey Kulikov
Andrey Povarov
Andrey Robota
Andrey Seleznev
Anton Goryachikh
Anton Nesyutin
Anton Savushkin
Arseniy Okishev
Artem Ganzha
Artem Takhiev
Artemiy Makartsev
Artur Bogomolov
Boris Rakitin
Daniil Kuznetsov
Daniil Lee
Daniil Volkov
Danis Gubaidulin
Deni Bashtaev
Denis Fokin
Denis Ichetkin
Denis Rapoport
Diana Lukinova
Dmitriy Safronov
Dmitry Gundin
Dmitry Korolev
Dmitry Kryuzban
Dmitry Metla
Dmitry Sukhotin
Dmitry Zvyagintsev
Erzhan Dzhaumutbaev
Fyodor Borisov
Fyodor Ivanov
Gennady Mendelev
Gleb Nesyutin
Grigorii Alekseev
Grigoriy Andreev
Grigoriy Barashkin
Ilia Abramov
Ilya Ksenofontov
Ilya Nazarov
Irina Drobitjko
Irina Ivashechkina
Ivan Katkov
Ivan Korobeinikov
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Kirill Dudarets
Kirill Litvinov
Konstantin Bolshakov
Konstantin Chzhen
Konstantin Ivanov
Konstantin Konovalov
Konstantin Solovyev
Konstantin Ushakov
Lala Abbasova
Lê Công Minh
Leonid Alekseev
Lev Danilin
Lev Fedorov
Liubov Blagoveshchenskaya
Magomed Bashtaev
Maria Timoshchenko
Mark Izmaylov
Mark Nesyutin
Mark Stolyarov
Matvey Doroshenko
Matvey Dranitsyn
Matvey Olikheyko
Matvey Romashchenko
Maxim Beletskiy
Maxim Ilin
Maxim Shuvalov
Mihail Prokopenko
Mikhail Nazarov
Milena Son
Nikita Kubyakin
Nikita Lee
Nikita Malakhov
Nikita Perfilov
Nikita Zhukov
Nikolay Masson
Nikolay Vasilyev
Pavel Belov
Pavel Galaktionov
Rishith Shyamkumar Nellippillil
Roman Eshmetov
Roman Mechetin
Roman Strakhov
Rostislav Votinsev
Sergey Chirin
Sergey Golubtsov
Sergey Lahno
Shant Tonoyan
Stanislav Shleev
Timofey Malakanchikov
Valentina Solovyova
Viktor Konovalov
Vladimir Khudyakov
Vladimir Kostin
Vladislav Gorlov
Vladislav Kozhin
Vladislav Zyubin
Yan Korzyuk
 
Schedule
 

Saturday - May 6th, 2017

08:00


REGISTRATION

08:10

3x3x3 Fewest Moves

 First Round
09:15

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
10:00

6x6x6 Cube

 C. Final - Cutoff 3:50
10:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
10:35

OPENING

11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:50

LUNCH

13:50

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:00
14:00

3x3x3 With Feet

 Final
15:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:40

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 50.00
16:30

2x2x2 Cube

 First Round
17:50

Skewb

 Final
18:40

3x3x3 One-Handed

    Second Round
19:05

2x2x2 Cube

    Final
19:20

3x3x3 One-Handed

    Final
19:45

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
Sunday - May 7th, 2017

08:00


REGISTRATION

08:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
09:05

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 1:50
10:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:10
12:10
13:00

LUNCH

14:00

Rubik's Cube

 Second Round
15:00

4x4x4 Cube

    Final
15:15

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
16:20

5x5x5 Cube

    Final
16:40

Pyraminx

    Final
16:55

Rubik's Clock

 Combined Final
Cutoff 20.00
17:55

INTERACTIVE

18:15

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)