SESC Gravataí 2017
Gravataí, RS
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Ana Lúcia Pintro
André Pozzobon de Morais
Antônio Ferreira Neto
Bernardo Henrique Dias Argemi
Camila Rodrigues de Oliveira
Cristiano Barbosa dos Santos
Daniel Filho Nunes Cechin
Diego Bojunga Meneghetti
Eduardo Henrique Philippsen
Emerson Alves da Silva
Felipe Mapelli
Felipe Ritter Heinzelmann
Gabriel Bertaluci da Costa
Gleiciano Cosmo Santos
Gustavo Galle de Melo
Gustavo Jaroski Barbosa de Morais
Israel Fraga da Silva
Italo Dalbosco Beier
João Gabriel de Aguiar Milani
João Miguel Junges Oliveira
João Pedro de Ornellas Cardoso
José Mauro Moreira Machado Filho
Leonardo Bobrowski Bidart
Leonardo Bohm Avallone
Lorenzo dos Santos Peixoto
Luiz Miguel Krüger
Maria Eduarda Pires da Luz
Marques de Campos Sperb
Mateus Silveira de Martini
Mathias Tomazelli
Mellany Dorneles Araújo
Michelle Gonçalves Matos
Miguel Ávila Mattos
Murillo Gomes Otero
Rafael Coimbra Gus
Rafael Fernando Camini
Rafaela Oliveira da Silva
Renê Rodrigues Deniz
Ricardo Garcia Fernandes
Ricardo Ivan Philippsen
Roberto Wanke de Melo
Tayná da Silva da Rosa
Victor Varallo Ferreira
Vinícius Cella Ceriotti
Walter Pereira Rodrigues de Souza
Willian Dias
 
Schedule
 

Saturday - July 8th, 2017

08:00

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
09:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
10:15

3x3x3 Blindfolded

 First Round
11:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:00
11:30

LUNCH

13:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
14:00

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 1:00
14:45

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
15:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:00

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 1:00
17:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - July 9th, 2017

08:00

REGISTRATION

08:30

Pyraminx

 Final
09:00

Square-1

 Combined First
Cutoff 1:00
09:45

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:30
10:30

Rubik's Cube

 First Round
11:30

LUNCH

13:00

3x3x3 One-Handed

 Final
13:30

Rubik's Cube

 Second Round
14:30

2x2x2 Cube

 Second Round
15:00

Square-1

 Final
15:30

2x2x2 Cube

 Final
16:00

4x4x4 Cube

 Final
16:30

Rubik's Cube

 Final
17:15

AWARDS

All times are BRT (GMT-3)