Podolian Open 2013
Khmelnytskyy
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
 
Competitors
Alexander Kapustin
Anastasiia Vynohradova (Анастасія Виноградова)
Andrey Mihaevich
Andrii Atamaniuk (Андрій Атаманюк)
Andrii Honcharov (Андрій Гончаров)
Andrii Zhytomyrskyi (Андрій Житомирський)
Anna Nikiforova (Анна Нікіфорова)
Anna Sadovska (Анна Садовська)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Bohdan Hromchak (Богдан Громчак)
Danila Usachev
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Haidaichuk
Diana Danylyshyn (Діана Данилишин)
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Zvyagintsev
Elena Tsurkina (Елена Цуркина)
Gennady Iliin
Georgy Vershinin
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Zhadan (Ілля Жадан)
Ilya Tereshko
Ivan Okrenets (Іван Окренець)
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Ivan Zabrodin
Khrystyna Litovchenko (Христина Літовченко)
Kirill Shalashov
Nikolay Masson
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oksana Tyvodar
Oleh Bosiuk (Олег Босюк)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleh Shulha (Олег Шульга)
Oleksandr Dovhan (Олександр Довгань)
Oleksandra Volkotrub (Олександра Волкотруб)
Pavel Vershinin
Roman Deichuk (Роман Дейчук)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Roman Yakobyshyn (Роман Якобишин)
Rustam Valeev
Serhii Cheremnykh (Сергій Черемних)
Taras Petruk (Тарас Петрук)
Valerii Shcherbakov (Валерій Щербаков)
Viktor Shipitsin
Vladyslav Buinytskyi (Владислав Буйницький)
Yaroslav Dolzhanskyi (Ярослав Должанський)
Yulian Kapliuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Opanasenko (Юлія Опанасенко)
 
Schedule
 

Saturday - July 6th, 2013

09:00
09:40

2x2x2 Cube

 First Round
10:30

3x3x3 One-Handed

 First Round
11:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
12:30

LUNCH

13:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:30

2x2x2 Cube

 Second Round
15:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:40
16:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
17:00
17:30

2x2x2 Cube

 Final
18:00

5x5x5 Cube

 Final
Sunday - July 7th, 2013

09:00

Pyraminx

 Final
09:30

3x3x3 One-Handed

 Final
10:00

4x4x4 Cube

 Second Round
10:40

Rubik's Cube

 First Round
12:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
12:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:00
13:00

LUNCH

14:00

Rubik's Cube

 Second Round
15:00

FOOTBALL

16:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
17:40

4x4x4 Cube

 Final
18:10

Rubik's Cube

    Final
18:30

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)