LETI Open 2017
St. Petersburg
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Aidar Aminev
Aleksandr Beznogov
Aleksandr Klimov
Alexey Mikhailov
Alexey Sudar
Aliaksei Anisimau
Anastasia Zimovets
Andrei Lashkul
Andrey Kurochkin
Artem Ganzha
Artem Nasonov
Artem Zapankov
Artemii Stradin
Artyom Mikulyonok
Bakhtiyar Nurmakhan
Daniil Iliukhin
Denis Kuzmin
Diana Murnik
Dmitri Zakhartsev
Dmitriy Safronov
Dmitry Ananev
Dmitry Korneyenkov
Dmitry Subbotin
Egor Cherniakov
Egor Fyodorov
Egor Grebennik
Evgeniy Alekseev
Evgeny Gavrilin
Evgeny Novikov
Farid Mikhailov
Fyodor Vasilyev
Gleb Klimenko
Huston Vu-Duc
Ian Gorev
Ilya Tsiareshka
Isa Zelimger
Ivan Egorov
Ivan Katkov
Kirill Zaika
Konstantin Ushakov
Leonid Palchenko (Леонід Пальченко)
Makar Golubev
Maksim Ozhakovskii
Maria Turanova
Mariia Bogacheva
Mark Mertsalov
Mark Stolyarov
Max Zhelonkin
Maxim Ilin
Maxim Melnik
Maya Zelimger
Mikhail Feliksov
Mikhail Khabarov
Mikhail Kholin
Mikhail Kuzin
Nail Aminev
Nikita Kataev
Nikita Zubkov
Nikolay Golovenko
Nikolay Masson
Nikolay Vasilyev
Oleg Stupak
Olga Berlinde
Pavel Belov
Pavel Galaktionov
Pavel Korzhenevskiy
Pavel Kruglov
Roman Bakaev
Roman Fesenko
Roman Ponikarovskiy
Rostislav Votinsev
Ruslan Shaikhutdinov
Sergey Golubtsov
Sergey Ineshin
Suren Egiian
Tamara Votintseva
Valeria Leonova
Varvara Berlinde
Viacheslav Gorash
Vitaliy Antonov
Vladimir Kushnir
Vladimir Lapin
Vladislav Plotnikov
Vladislav Trukhanovich
Vladislav Vinokurov
Vyacheslav Sizov
 
Schedule
 

Saturday - July 1st, 2017

10:00


REGISTRATION

10:15

OPENING CEREMONY

10:20

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:10
11:10

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:10
12:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
Cutoff 40.00
13:00
13:40

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
14:40

LUNCH

16:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:50

3x3x3 One-Handed

    Final
17:10

Skewb

    Final
17:30

4x4x4 Cube

 Final
18:10

Rubik's Clock

 Combined Final
18:50

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - July 2nd, 2017

09:30


REGISTRATION

09:45

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 4:00
10:25

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:00
11:05

OPENING CEREMONY

11:20

Rubik's Cube

 First Round
12:35

2x2x2 Cube

 First Round
13:30
14:30

LUNCH

15:50

2x2x2 Cube

 Second Round
16:20

Rubik's Cube

 Second Round
17:10

Pyraminx

    Final
17:30

2x2x2 Cube

    Final
17:50

Rubik's Cube

 Final
18:50

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)