Maru Cube Day 2017
Tainan
Taiwan
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Second Round
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Bing-Ke Chen (陳秉科)
Chen-An Li (李晨安)
Chen-Jui Su (蘇晨睿)
Chen-Pin Sun (孫振斌)
Chen-Shi Lin (林宸仕)
Chen-Wei Su (蘇晨崴)
Chen-Yu Kuo (郭鎮瑀)
Cheng-Ying Lee (李承穎)
Cheng-Yu Hsieh (謝承諭)
Chi-Lun Hung (洪啟倫)
Chia-Hao Liu (劉嘉豪)
Chia-Leo Lin (林珈樂)
Chia-Liang Tai (戴嘉良)
Chien-Chun Chao (趙健均)
Chien-Shuo Huang (黃健碩)
Ching-Yu Hung (洪慶宇)
Chiun-Yan Lin (林群諺)
Chuan-Wei Sui (隋傳偉)
Chun-Chen Chu (朱峻辰)
Chun-Lin Ho (何俊霖)
Chun-Yu Chang (張竣宇)
Chung-Yuan Wu (吳仲遠)
Ciao-Yin Yang (楊喬尹)
Derek Hsieh
Duan-Lin He (何端綝)
En-Fu Lin (林恩甫)
En-Te Chang (張恩德)
Er-Sheng Kuo (郭爾陞)
Fung Hoi Yin (馮凱賢)
Gin-Hung Chen (陳俊翰)
Guan-Jhang Song (宋冠璋)
Guang-Rui He (何珖瑞)
Han-Lin Wu (吳翰霖)
Hao-Chun Lee (李皓鈞)
He-Ping Zheng (鄭和平)
Hong-Chih Chiang (江泓志)
Hsiang-Chun Ting (丁祥峻)
Huang-Bang Fang (房黃邦)
Hung-Chen Lee (李虹震)
Ivan Li Ka Leong (李嘉亮)
Jacky Koo Chun Ki (顧俊祺)
Jhong-Ci Chen (陳仲麒)
Jia-Cheng Zheng (鄭佳城)
Jia-He Lai (賴佳禾)
Jia-Hong Lu (陸嘉宏)
Jie-Fu Teng (鄧傑夫)
Jin-Han Guo (郭景翰)
Jin-Hong Wang (王晉宏)
Jin-Huan Xue (薛瑾澴)
Jing-Yong Huang (黃靖詠)
Joel Chan Cho Ngai (陳祖毅)
Jun-Ning Yueh (葉鈞寧)
Jun-Rui Rao (饒峻睿)
Kai-Wen Wang (王楷文)
Kimi Chen (陳昱逢)
Kyle Chiu
Li-Kai Wang (王麗凱)
Lin-Yung Huang (黃令詠)
Meng-Yi Li (李孟一)
Min-Yan Tsai (蔡旻諺)
Mok Man Kit (莫文傑)
Nien-Hsia Chang (張念夏)
Pei-Chun Huang (黃培峻)
Pei-Yin Tien (田沛茵)
Pei-Yu Huang (黃培瑜)
Pei-Yu Ko (柯沛羽)
Ping-Shang Chen (陳秉聖)
Ping-Yueh Huang (黃品越)
Qiao-Li Cheng (鄭喬澧)
Rodrigo Zarate
Shang-Wen Yang (楊尚文)
Shao-Heng Hung (洪紹恆)
Shao-Yu Hu (胡紹宇)
Sheng-Wen Wang (王聖文)
Shih-Lun Huang (黃士倫)
Shu-Yii Luo (駱書翊)
Shun-Hsin Chang (張舜欣)
Sung-Ting Han (韓松庭)
Tang-Lin Chuang (莊棠麟)
Ting-Yu Liao (廖庭右)
Tsung-Che Lee (李宗哲)
Tzu-Han Hung (洪梓菡)
Wei-Cheng Chen (陳韋丞)
Wei-Hsuan Lee (李維軒)
Wei-Qi Liu (劉緯騏)
Wei-Ta Huang (黃威達)
Wen-Tzu Lan (藍文慈)
Yan-Long Chen (陳彥龍)
Yan-Xiang Qiu (邱彥翔)
Yan-Xun Zeng (曾彥勳)
Yen-Pin Xiao (蕭彥平)
Yi-Fan Wu (吳一凡)
Yi-Ho Hsueh (薛以和)
Yi-Jen Hsueh (薛以仁)
Yi-Rong Lu (盧奕融)
Yi-Sin Liou (劉宜鑫)
You-Hsiang Lu (呂祐翔)
Yu-Heng Chen (陳禹衡)
Yu-Hsuan Chang (張祐瑄)
Yu-Jui Chang (張祐睿)
Yu-Kai Chen (陳宇楷)
Yu-Liang Hung (洪宇亮)
Yu-Quan Wang (王禹權)
Yu-Ru Chen (陳禹儒)
Yu-Sen Cai (蔡宇森)
Yu-Shiang Tsai (蔡宇翔)
Yu-Shin Wen (溫宇欣)
Yu-Wen Wang (王禹文)
Yu-Yi Yang (楊於億)
Yu-Ying Li (李昱穎)
Yuan-Jyun Shih (施元鈞)
Yun Han (韓雲)
Yung-En Chen (陳永恩)
Zhao-Zhe Zhong (鍾肇哲)
Zhen-Han Wu (吳政翰)
Zhi-Hong Wang (王智弘)
Zi-Qiang Hong (洪子強)
Zi-Yong Huang (黃梓詠)
Zong-Xuan Huang (黃宗軒)
 
Schedule
 

4x4x4 Blindfolded - Final
#namecountryt1t2t3best
1
Taiwan
DNF4:17.00DNF4:17.00
2
Taiwan
DNFDNFDNFDNF
2
Taiwan
DNFDNFDNFDNF
2
Hong Kong
DNFDNFDNFDNF
2
Peru
DNFDNFDNFDNF
2
Taiwan
DNFDNFDNFDNF
2
Taiwan
DNFDNSDNSDNF