SESC Santos 2017
Santos, SP
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Second Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adriano Matoba Lipski
Alex Daniel de Lima
Alexandre de Siqueira Júnior
Alrimar Dias Rocha Sobrinho
Anderson Alessandro Pavia
Andrei dos Santos
Aquila Mariaca Matos
Arielen Pereira da Silva
Arthur Issler
Arthur Ribeiro Cavalcante de Souza
Augusto Ferreira Rodrigues
Augusto Rosa Esteves
Azainne Vitória dos Santos Bento
Beatriz de Araujo Mourão
Beni Issler
Bernardo Zakur Corrêa Santos
Bruno Galati Paladino Cricelli
Caio Hideaki Sato
Camila Rodrigues de Oliveira
Daniel Falcão Mendes da Silva
Daniel Issler
Daniel Lehwing
Davi de Andrade Iácono
Diego Boasso Vera
Diego Bojunga Meneghetti
Elias Gustavo da Silva Santos
Emerson Gomes de Menezes
Érick Rufca
Fabiano Pinheiro de Oliveira
Fabio Bini Graciose
Fabio De'Rose
Fabio Seiji Massui
Felipe Cardim
Felipe Kenzo Baba Santos
Francisco Eduardo Martins Serra Espuny
Gabriel Adilson Rodrigues Morais da Rocha
Gabriel Pereira Campanha
Gabriel Sargeiro Gomes de Mello
Gianluca Vilela
Gilberto Caracciolo Morelli
Gustavo Penaforte Brito
Henry Hideki Goya
Heron Sato
Hevelyn Sato
Hugo Leonardo de Oliveira Melo
Israel Machado Soares
Ítalo Rufca
Jhonatan Martins Teixeira
João Gabriel Cavalcante Fernandes
João Guilherme Barejan Maiale
João Pedro Batista Ribeiro Costa
João Victor Barbosa de Oliveira
Jorge Augusto Siqueira Pinto
José Arthur Cavalcante Fernandes
José Eduardo Gaboardi de Carvalho
Karinne Alves Siqueira
Kaue Yuuki Yamamoto
Laís Azevedo Martins da Silva
Lara P. Velho Costa
Larissa Naves Lourenço Santos
Leandro Vasconcellos Alleoni
Leonardo Gabriel Gomes dos Santos
Leonardo Sousa Schmitd
Leonardo Souza de Freitas
Liam Maricato Pitta Brás
Liane Arenstein Issler
Lucas Cardoso Medeiros
Lucas da Silva Santos
Lucas Ichiro Yunomae
Lucas Minghini Gonçalves
Lucas Pinto Guimarães
Luigi Rufca
Luis Guilherme Croselli
Luisa Sadeck dos Santos
Marcela Bertoldi Trujillo Campiteli
Marcelo Pereira da Silva
Marcos Henrique de Paula Rosa Nascimento
Maria Isabela Cavalcante Fernandes
Maria Teresa Cavalcante Moreira Fernandes
Marius Rombout Ferreira van Riemsdijk
Mauricio Pinheiro de Oliveira
Nayara Gandra Caetano
Odilon Maximiliano Sousa Sandrin
Pedro Henrique da Silva Roque
Pedro Henrique Passos
Pedro Luiz Ferreira Pires
Pedro Santos Guimarães
Philippe Suan Cheng Lu
Pietro Tobaruela
Rafael Werneck de Andrade Cinoto
Rayssa Nanni de Carvalho
Renan da Cunha Santos
Robinson de Carvalho
Ronan Felipe Jorge
Silvana Tieko Takara
Teresa Cristina Alves da Silva Gonzalez de Carvalho
Thiago Fernandes Marcelo
Valter Santos de Oliveira
Vander Santana de Oliveira
Vicenzo Guerino Cecchini
Victor Ferreira Rodrigues
Victor Matheus do Nascimento
Vinícius Furukawa Carvalho
Walter Pereira Rodrigues de Souza
Wellington Ângelo Galvão
Wilson Campiteli Filho
Ygor Nanni de Carvalho
Yúri Barbosa Murakami
 
Schedule
 

Friday - July 28th, 2017

13:00

3x3x3 With Feet

 Combined First
Cutoff 2:30
13:30

3x3x3 Fewest Moves

 First Round
First Attempt
13:45

3x3x3 With Feet

 Final
14:15
15:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 1:45
15:00

3x3x3 Fewest Moves

 First Round
Second Attempt
16:00

Square-1

 Combined First
Cutoff 30.00
16:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
17:00
17:30

5x5x5 Cube

 Final
18:00

Square-1

 Final
18:00

3x3x3 Fewest Moves

First Round
Third Attempt
18:30

Pyraminx

 Final
Saturday - July 29th, 2017

10:15

Megaminx

 Combined First
Cutoff 1:45
11:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
First Attempt
11:15

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:00
12:15

LUNCH

13:15

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:15
14:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
15:00

Megaminx

 Final
15:30

4x4x4 Cube

 Second Round
15:45

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
16:15
16:45

3x3x3 Blindfolded

 Second Round
17:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
17:15

4x4x4 Cube

 Final
17:45

Skewb

    Final
18:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
Sunday - July 30th, 2017

10:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 35.00
11:15

2x2x2 Cube

 First Round
12:00

LUNCH

13:00

Rubik's Cube

 First Round
14:45

3x3x3 One-Handed

 Second Round
15:15

2x2x2 Cube

 Second Round
15:45

Rubik's Cube

 Second Round
16:45

3x3x3 One-Handed

    Final
17:00

2x2x2 Cube

    Final
17:15

Rubik's Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)