KDU Open 2017
Petaling Jaya
Malaysia
 
Rubik's Cube
Final
2x2x2 Cube
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Abner Philip Then Yi Hao (邓奕浩)
Adam Ayman bin Mohd Riduan
Ahmad Fathi Bin Amir
Aiman Haarith
Ainesh Sevellaraja
Amaresh Raam
Amir Afiq
Amirul Rohaizat Bin Abd Halim
Amos Tay Swee Hui
Anderson Kuey Wei Pin
Aqil Zariff
Arrian Samsul
Arvind Ellangopan
Asher Mak Wei Han
Benjamin Ajmera
Brandon Soon Li Jied
Bryan Gan Tze Yang
Carson Chen Khai Shan
Chai Cheng Xun
Chang Xiang You
Chen Kee Hong
Cheong Teng Shan
Chew Liang Che
Chew Yun Sheng
Chloe Lee Synn Yii
Chong Hau Han
Chong Jen Foong
Chong Jia Xun
Choo Jun Wyng
Choong Guang Sun
Chu Kei Yuen
Chung Tze Yang (鍾志扬)
Czar Ihsaan Azraee
Danish Farhan
Darren Lim Yong Jun
Darren Siew
David Chong Kai Xiang
Eason Siew
Elise Chui-Teng Frey
Ernest Eh Zhong Yu
Ethan Tan Hengdi
Ewe Phen Shane
Farizat Aizan
Fathi Ahnaf Bin Fairuz
Fiqri Ahnaf Bin Fairuz
Fitri Nurul Ain
Foo Yong Sheng
Gan Wey Sh'ng
Glen Goh Wee Zhuan
Harith Luqman bin Bahrin
Harry Hon Hok Jun
Heng Zheng Ming
Heng Zheng Nam
Henry Won Kai Sheng
Ho Jun Lun
Hoe Zi Yang
Ivan Lim Khai Ze
Johan Harith Khasmid Bin Hamid
Jonathan Soo Min-Kit
Jordan Ng Kentzu
Joshua Yong Xin
Julian Pang Qi Zheng
Justin David Liu Man Hin
Justin Mak Ji Shuan
Kamal Zafri Bin Mohd Zamri
Keith Tan Chuan-Ji
Khairul Aqib
Khoo Kah Wai
Khor Jun Siang
Kierren Lee
Kooi Xiu Hong
Lau Ee
Lau Sam
Lee Hoween
Lee Mun Chun
Lee Zhi Xuan
Leong Kah Khei
Leow Yi Jun
Leow Yi Liang
Leroy Gui Kwan Hau
Liew Zhan Bo
Lim Hung
Lim Joa Quin
Lim Wei Ming
Lincoln Lim Ken Yang
Loh Woei Kang
Loo Guanzi
Louis Chan Zhi Qi
Low Tian Wei
Luqman Hakim Bin Hairil Azli
Malcolm Wong
Manfred Siew
Megat Noor Idzham Bin Noor Amran
Michelle Chew Ai Phin
Mitchell Wong Yuan Jin
Mohamad Aizat Hakim Bin Mohamed Alwie
Mohammad Alamin Bin Ahmad
Mohammad Irfan Bin Mohammad Shamshul Amri
Mohd Syafiq Aiman bin Mohd Fitri
Muhammad Affan bin Saiful
Muhammad Akmal Azri Bin Muhammad Azhar
Muhammad Auzaie Bin Mohd Nasir
Muhammad Aziem Aizuddin Bin Hisham
Muhammad Hafizuddin Akhtar bin Mohd Zainal Abidin
Muhammad Hakimi Bin Mohd Azhar
Muhammad Hariz Bin Azizan
Muhammad Haziq Irfan
Muhammad Imran Bin Shahrizan
Muhammad Kamal Ariffin Bin Gazali
Muhammad Khairulanam Mohd Rizal
Muhammad Luqman Bin Mohd Fadzli
Muhammad Nor Hakimy Bin Mahmud
Muhammad Razin Bin Roslan
Muhammad Syahmi
Muhammad Yusri Bin Mohd Nagib
Muhammad Zaki Zikri Bin Zakaria
Muhammad Zhareef Bin Mohd Shukri
Nazrin Afzal bin Mohd Basir
Ng Jian Je (方健泽)
Nicholas Lau Meng Kwok
Nieh Zee Ernn Ryan
Nieh Zee Shenn Benjamin
Nur Syafiq Putra
Oh Kai Wen
Pang Hong Yue
Phua Shi Qian
Ryan Ajmera
Shawn Poh
Sho Yong Quan
Shum Ze Feng
Siew Hann Wen
Stephanie Cheah Ee Lin
Syabil Amsyar
Syafiq Safwan
Syahmi Azfar Bin Bibit
Syed Mohd Arif Bin Syed Zainudin
Talhah Bin Mohamad Shirajuddin
Tan Wei Ken
Tan Wei Ni
Tan Weiu Cheng
Tee Kai Long
Tee Kai Yang
Teh Keng Foo (郑庆富)
Tiffany Soh
Tun Muhammad Aqil Haikal Bin Jasmi
Ungku Hariz Firdaus
Wan Muhammad Anwar
Wan Nur Ain Sofea
Wang Junwen (王俊文)
William Gan Wei Ren
Wong Chong Wen
Yap Di Sheng
Yap E Jie
Yap Jia Yang
Yee Wen Foo
Yeo Jia Qi
Zayden Fong Zhe
Zubair Bin Badrul Khizam
 
Schedule
 

Saturday - August 26th, 2017

08:00

REGISTRATION

08:30

Square-1

Combined Final - Cutoff 50.00
09:00

Rubik's Cube

First Round
11:00

2x2x2 Cube

First Round
12:00

Pyraminx

Final
12:45

LUNCH

12:45

3x3x3 Blindfolded

C. Final - Cutoff 6:00
13:15

Skewb

Combined Final
Cutoff 20.00
14:00

Megaminx

Combined Final - Cutoff 2:00
14:30

4x4x4 Cube

Combined First
Cutoff 1:20
15:30

3x3x3 One-Handed

Combined Final
Cutoff 1:00
16:30

Rubik's Clock

Combined Final - Cutoff 35.00
17:00

Rubik's Cube

Second Round
17:30

5x5x5 Cube

Combined Final
Cutoff 2:00
18:15

2x2x2 Cube

   Final
18:30

4x4x4 Cube

   Final
18:45

Rubik's Cube

Final
19:15

AWARDS

All times are MST (GMT+8)