GLS Cup IV 2017
Gdańsk
Poland
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
Megaminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Adam Polkowski
Adam Rzewuski
Adrian Dębski
Adrian Walkowiak
Aleksander Arefiew
Amadeusz Kaniasty
Angelika Kopaczewska
Beata Dudzińska
Damian Malinowski
Dawid Bandosz
Dominik Kasprzak
Dylan Wyrzykowski
Ernest Seroczyński
Franciszek Fidos
Grzegorz Pacewicz
Igor Ośmiałowski
Iwo Staniszewski
Jakub Kubiak
Jakub Pacewicz
Jakub Sygit
Jan Grzyb
Jonatan Kłosko
Kacper Grzelakowski
Kacper Rafalski
Kacper Zieliński
Kalina Jakubowska
Kamil Michalak
Kamil Pawlak
Karolina Wiącek
Krzysztof Bober
Ludwik Staniszewski
Maciej Czapiewski
Maciej Kawiński
Maksymilian Piskorowski
Malwina Szopińska
Marcel Sobecki
Marcin Jakubowski
Marcin Kupis
Marcin Stachura
Marek Dąbrowski
Marek Pepke
Marek Zgrzywa
Marta Żywicka
Mateusz Gil
Mateusz Serek
Michał Bogdan
Michał Krasowski
Michał Roszak
Michał Rzewuski
Michał Wojcieszek
Olaf Filar
Oskar Iwaszkiewicz
Oskar Kaczmarek
Oskar Lewandowski
Oskar Osiński
Patrycja Michalska
Patryk Milewczyk
Paweł Dmochowski
Paweł Kamiński
Paweł Mańkowski
Paweł Murawski
Paweł Włoszek
Piotr Kitowski
Piotr Kuchta
Przemysław Rogalski
Stanisław Dąbrowski
Szymon Glura
Szymon Jeziorski
Szymon Zborowski
Tomasz Cyrklaff
Tomasz Stawicki
Tymon Kolasiński
Tymoteusz Dziełak
Vilius Ribinskas
Witold Ujazdowski
Wojciech Knott
Wojciech Szatanowski
Łukasz Burchard
Łukasz Gondek
 
Schedule
 

Saturday - August 5th, 2017

08:40

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 60:00
10:05

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
11:05

REGISTRATION

11:25

Square-1

 Combined Final
Cutoff 35.00
12:15

Rubik's Clock

 Combined First
Cutoff 20.00
13:05

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:00
14:05

LUNCH

14:40

Rubik's Clock

 Final
15:10

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:10
16:15

Combined First

 Cutoff 2:00
17:20

Megaminx

 Final
17:50

AWARDS

Sunday - August 6th, 2017

08:20

5x5x5 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 80:00
10:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
11:05

5x5x5 Cube

    Final
11:30

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 6.00
12:25

LUNCH

13:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
13:00

Rubik's Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
14:30

4x4x4 Cube

 Final
15:05

Rubik's Cube

 Second Round
16:05

2x2x2 Cube

    Final
16:40

Rubik's Cube

 Final
17:35

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)