SESC Camaquã 2017
Camaquã, RS
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
André Pozzobon de Morais
Antônio Ferreira Neto
Bruno Bierhals Venzke
Diego Bojunga Meneghetti
Eduardo Henrique Philippsen
Fabio Bini Graciose
Felipe Mapelli
Felipe Ritter Heinzelmann
Gleiciano Cosmo Santos
Gustavo Galle de Melo
Israel Fraga da Silva
José Mauro Moreira Machado Filho
Leonardo Bobrowski Bidart
Leonardo Maliszewski Neto
Lorenzo dos Santos Peixoto
Luiz Gustavo Hain Scherer Pinto
Marques de Campos Sperb
Mateus Silveira de Martini
Mathias Tomazelli
Mellany Dorneles Araújo
Miguel Ávila Mattos
Miguel Bobrowski Twardowski
Murillo Gomes Otero
Ricardo Garcia Fernandes
Ricardo Ivan Philippsen
Roberto Wanke de Melo
Shayenni Avila Mattos
 
Schedule
 

Saturday - August 19th, 2017

08:00

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
10:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 2:30
10:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
11:15

Pyraminx

 First Round
Cutoff 1:00
12:00

LUNCH

13:00

4x4x4 Blindfolded

 Combined Final
13:45

2x2x2 Cube

 First Round
Cutoff 1:00
14:30

Skewb

 Combined Final - Cutoff 1:00
15:00

3x3x3 Blindfolded

 Combined First
15:45

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:30
16:30

Pyraminx

 Final
17:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - August 20th, 2017

08:30

REGISTRATION

08:45

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
09:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
10:30

2x2x2 Cube

 Second Round
11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:00

LUNCH

13:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
14:00

Rubik's Cube

 Second Round
14:30

3x3x3 One-Handed

 Final
15:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:30

2x2x2 Cube

 Final
16:00

4x4x4 Cube

 Final
16:30

Rubik's Cube

 Final
17:00

AWARDS

All times are BRT (GMT-3)