Ural Open 2017
Chelyabinsk
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Akhmed Shukurov
Alex Matantzev
Alexander Meshalkin
Alexandr Novosyolov
Alexey Surnin
Alexey Zubov
Anastasia Dyurdeeva
Andrey Antipov
Andrey Dementev
Andrey Kolevatykh
Anton Boyko
Anton Lagunov
Artemiy Alyabev
Chingizkhan Mukhametdinov
Danila Zubov
Denis Kalyakin
Dmitriy Maltsev
Dmitriy Martyshev
Dmitriy Toporkov
Dmitry Shelomencev
Elizaveta Reynik
Evgeni Puzikov
Gennady Ugay
German Voinkov
Gleb Markashov
Ignat Voroshchuk
Ilia Murmulyak
Ilya Epifanov
Ilya Smoliakov
Kostya Patrakov
Ksenia Lukyanova
Leonid Kolyadin
Lev Tereschenko
Maria Shelimanova
Max Petrov
Mikhail Andreev
Nikita Bespalov
Nikita Chilchagov
Nikita Grebenkin
Nikolai Kuzin
Oleg Martynov
Oleg Ponomarev
Olga Prutyan
Ruslan Kazin
Savva Yugov
Semyon Shtykov
Semyon Terskov
Seraphim Golovkin
Sergey Shmakov
Sergey Spotaru
Sergey Trofimov
Sofiya Shtykova
Vasiliy Smirnov
Vasily Stasyev
Vitaliy Takanov
Vlada Sumarokova
Vladislav Kropachev
Yulia Koklugina
 
Schedule
 

Friday - August 25th, 2017

09:30

REGISTRATION

10:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
11:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
12:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
13:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
14:00

LUNCH

15:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 5:00
15:30

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 6:00
16:10

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 7:00
17:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Saturday - August 26th, 2017

09:30

REGISTRATION

10:00

OPENING CEREMONY

10:20

2x2x2 Cube

 First Round
11:20

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
12:20

Square-1

 Combined First - Cutoff 2:00
13:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
13:40

LUNCH

14:40

2x2x2 Cube

 Second Round
15:20

4x4x4 Cube

 Final
15:50

Square-1

 Final
16:20

3x3x3 One-Handed

 Final
16:50

Clock

 Final
17:30

2x2x2 Cube

 Final
Sunday - August 27th, 2017

09:30

REGISTRATION

10:00

OPENING CEREMONY

10:20

3x3x3 Cube

 First Round
11:40

Megaminx

 Combined First - Cutoff 3:00
12:20
13:10
13:50

LUNCH

14:50

3x3x3 Cube

 Second Round
15:20

Megaminx

 Final
15:50

Pyraminx

 Final
16:20

Skewb

 Final
16:50

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:30

3x3x3 Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are YEKT (GMT+5)