Dutch Nationals 2017
Hoogland
Netherlands
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
Final
Skewb
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Adam Walker
Aidan Odom
Amiel Engel
Anja Provoost
Antonie Paterakis
Bas Verseveldt
Benjamin Segerius
Carmen Liu
Carmen McEwan
Casper Deij
Cederic van Rossum
Chayim Messelink
Christiaan Paans
Christian Pizzasegola
Conny de Vries
Daan Baartmans
Daan van der Kooij
Daniël Kassab
David van der Linden
David Vos
Dennis van Enckevort
Diego Filon
Dirk Aten
Elias Malomgré
Elias Meynckens
Erik Akkersdijk
Ezra Hulsman
Floris Naber
Hanneke Rijks
Hunor Mogyorósi
Jakka Chang
Jan van Dorst
Jeep Bosma
Jeremy Geels
Jiahao Ma
Joris Coppejans
Joris Mühlsteff
Jorn Kooistra
Kasper Koster
Kay Smink
Koen van Aller
Lars Kuijpers
Lauren Truyens
Leendert Paans
Lisa Rengers
Luca Stalpers
Lydia van Deventer
Maksim Chen
Manu Vereecken
Marije Heeren
Mark Bennis
Mas L Tijben
Mats Valk
Mattheo de Wit
Maxim Onushkin
Menno Leurs
Menno Velthuis
Michael Fung
Midas Kiebert
Mika Smulders
Mike de Vries
Mira Engel
Mitchel Kerckhaert
Monyuan Cai
Nick Nijssen
Nick Veldhoven
Nico de Vries
Olivier van Luijk
Olivier Vos
Owen de Heer
Patrick Meyer
Pim Kloet
Quinten Andelhofs
Quinten Truyens
Radu Făciu
Raouf Thabet
Reinier Schippers
Renske van Renswoude
Rick Hamburger
Rico Lucken
Rob Wilkes
Robert Antal
Robin Deun
Robin Verstraten
Roemer Naber
Ron van Bruchem
Roy Janssens
Ruben Zoeten
Rune Geukens
Sander Kaspers
Seb van den Beemt
Sebastiano Tronto
Sem Pruijs
Sieb Veenstra
Siebe Hiel
Sietze Riemersma
Silvan Mors
Simon Meinertzhagen
Sten Vlaeminck
Stev Fivez
Steven Jonkman
Thibault André
Thomas Lampe
Thyrza Coenen
Tibor Jerry Praas
Tijmen van der Ree
Tijn Ezendam
Tim van Esch
Tim Vergeer
Timothy Ithurbure
Toine Hulshof
Ton Dennenbroek
Tongkun Wang (王桐堃)
Warre Adriaensen
Wiktor Zegadło
Willem Bakker
Wouter Hoepman
Yannick Nefkens
Yassin Chibrani
Yinte Dik
Yorick Brommer
Youp Caris
Youri van der Ceelen
 
Schedule
 

Saturday - September 23rd, 2017

08:30


REGISTRATION

09:00
09:45
10:45
11:45

Pyraminx

 Final
12:15

Skewb

 Final
12:45

LUNCH

13:15

3x3x3 Cube

 First Round
14:20

2x2x2 Cube

 Final
15:10

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
15:50

3x3x3 Cube

 Second Round
16:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:10

3x3x3 Cube

 Final
17:55

WINNER'S CEREMONY

All times are CEST (GMT+2)