Sherwood Park Open Summer 2017
Sherwood Park, Alberta
Canada
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined Final
 
Competitors
Alex D. Mackie
Alexandria Douglas
Allen Jerard Martin
Andrew Andrech
Anmol Verma
Atharva Dighe
Austin Jensen
Braidon Morin
Carson Caplan
Carson Deibert
Carter Borstad
Carter Meekison
Charlie Hampton
Christian Chow
Christopher Cervania
Cody Falardeau
Corbin Miller
Coren Broughton
Denise Yasinko
devon tran
Dominic Israel Ramjohn
Dominic Ling
Dustin LaRue
Dylan Vaskevicius
Eric Hess
Eric J Cameron Chacun
Ethan Basanov
Evgeny Petrenko
Gabriel Kerr
Gabrielo Arojo
Gavin Olson
Hudson Mackay
Jackson Pichurski
Jacob Chirkoff
Jake Klassen
Jake Serpico
Jalen Bhardwaj
Jason Vo
Jasper Otis
JD Wills
Jeffrey Draper
Jesse James
Joe Wiwcharuk
Josh Krishka
Josh LaRue
Judson Doell
Kabir Johal
Karissa Dorn
Kaslo Hampton
Kaven Thiyagarajan
Kristopher De Asis
Kyan Barnett
Kyle Santucci
Lagan Horton
Lily Sleiman
Logan Radford
Lukas Holden
Mark Nie
Markus Hans Sperling
Mason Summers
Max Vanderhoek
Maxim Goutsouk
Michael Vass
Miguel Oco
Minsoo Lee
Nathan Fuellas
Nathan Yasinko
Nina Olson
Noah Wilde
Orion Donovan
Owen Borstad
Owen Kwasniewski
Pahul Singh
Paris Dorn
Peyton Morin
Phien Nguyen
Rhys Roldan Vincent S. Dunque
Ryan Yasinko
Sahijveer Grewal
Sam Ronald
Samuel David Berger
Scott Chu
Shayla Santucci
Silas Anderson
Simon Wang
Sophia Marquis
Tayana Borstad
Theodore Chow
Thomas Mercer
Thomas Williams
Timothy Babb
Toby Hindy
Tonmay Bindlish
Travis Cotterall
Trian Borstad
Victor Whitell
Yvonne Chow
Zeeshan Haque
 
Schedule
 

Saturday - August 26th, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00

TUTORIAL

09:15

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 30.00
10:15

Rubik's Cube

 First Round
11:45

Pyraminx

 Combined Final
Cutoff 30.00
12:30

LUNCH

13:30

3x3x3 Blindfolded

 Final - Cumulative 30:00
14:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:15
15:00

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 1:00
15:45

Rubik's Cube

 Second Round
16:30

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:15
17:30

2x2x2 Cube

 Final
18:00

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are MDT (GMT-6)