IGA Rubik 2017
Guatemala City
Guatemala
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
 
Competitors
Adrián Ramírez
Alan Castillo
Aldo José Gramajo de León
Alejandro Soto
Alessandro Mayén
Alexander Batz
Alfonso Orozco
Américo Pineda Guerrero
Andrés Estuardo Alvarado Zea
Andrés Vaquiax
Angel Estuardo Laz Callejas
Ángel Isaí Alquí Rosales
Angel Ruano
Ariel Alexander Galicia Gallardo
Axel Cardona
Brandon Noé Carrera Hernández
Brian Bernabé Bolaños Arreaga
Carlos Andrés de León Salguero
Carlos Andrés Reyes Villacorta
Carlos Cifuentes
Carlos Daniel Acabal Pérez
Carlos Marroquin
Cristopher Gabriel Barrera Ordoñez
Daniel Alexander Castro Sosa
Daniel Cifuentes
Daniel Esmenjaud Estrada
Daniel Estuardo Tobar López
Daniel Méndez
David Monterroso
Dereck Chou-Jo
Diego Andreé Abrego Rosas
Diego Armando Martinez Chávez
Diego Benjamin López Gómez
Diego Fernando Barrios Orozco
Diego Tobar
Diego Toron
Douglas Marco Tulio Pereira López
Dylan Rene Centeno Chevez
Eddie Alejandro Cruz Gutierrez
Eder Alberto Samayoa Lopez
Edgardo Gálvez
Eduardo David Mazariegos Cifuentes
Edward Mendez
Emmanuel Alejandro Gómez Hernández
Emmanuel González
Erick Estuardo Miranda Lopez
Estheban Heredia
Fabricio López
Fernando José Muchuch Chavez
Flavio André Galán Donis
Fredy Andre Trigueros Zeceña
Gabriel Estuardo Paredes Bámaca
Gabriel Reyes
Gerson Alvarez
Gustavo González
Hendrik Alexis Hurtarte Rodríguez
Isidro Ramírez Domínguez
Jaime Andrés Escobar Chan
Jairo Noodli Castro Castillo
Javier Pineda
Jefferson Ramírez
Jefri Alexander Ochoa Gómez
Joel Hernández
Jonathan Nijaib Ixcayau Castro
Jorge Fernando Barrios Alay
José Daniel Rodríguez
Jose Enrique Jimenez
Jose Enrique Lopez Somoza
José Julián Pineda Burgos
José Pablo Marín
Josué Arévalo
Juan Jorge Morales
Juan Jose Barrera Cifuentes
Juan Luis Solórzano
Juan Manuel Carrillo Villatla
Juan Pablo Juarez
Juan Pablo Mendez Martinez
Juan Pablo Rojas Chinchilla
Julio Sebastián Hernández Batres
Katherine Aguilar
Kelly Barrera
Kenneth Jaffeth Luna Cush
Kevin David Avila Lopez
Kevin Mejía
Kevin Ochaita
Luis Alonso Inestroza Henriquez
Luis Diego Castillo
Luis Esteban Morales Orozco
Luis Estuardo Monterroso Chán
Manuel Aleandro Chang Pérez
Marco García
Marcos Rafaél Chavez
Miguel Turcios
Nancy Ramírez
Natalia Sosa
Olander Rafael Hernández Morales
Oscar Antonio Chile Villalta
Osmar Sic
Otto Estuardo Juarez Miranda
Otto Normanns
Pablo Sanchez Galdamez
Pablo Say
Pedro Molina
Pedro Pablo Reyes Vásquez
Rosa Ximena Pérez Robles
Santiago Rivas
Sebastián Azurdia
Sergio Antonio Menéndez Cardona
Sofía Alvarez
Sofia Mariana Ramirez
Thelma Carolina Morales Jordán
Wilmer Torres
 
Schedule
 

Saturday - August 19th, 2017

08:00

REGISTRATION

09:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
10:00

Rubik's Cube

 First Round
11:30

2x2x2 Cube

 Combined First - Cutoff 20.00
12:00

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 20.00
12:30

Skewb

 Combined First - Cutoff 20.00
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 45.00
14:45

Rubik's Cube

 Second Round
15:30

4x4x4 Cube

 Final
16:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:30

2x2x2 Cube

    Final
16:50

Pyraminx

    Final
17:10

3x3x3 One-Handed

    Final
17:30

Skewb

    Final
17:45

Rubik's Cube

 Final
18:15

AWARDS

All times are CST (GMT-6)