Kharkiv Cube Day 2013
Kharkiv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
 
Competitors
Alexey Polyashov
Anatolii Burda (Анатолій Бурда)
Anatolii Kalinin
Anatolii Kozina (Анатолій Козіна)
Andrei Robota
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Andrii Vedeniov (Андрій Веденьйов)
Anna Hneusheva (Анна Гнеушева)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Aramayis Adloyan
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artur Norkin (Артур Норкін)
Bohdan Yaryha (Богдан Ярига)
Danylo Kelsa (Данило Кельса)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Haidaichuk
Denys Zhytnyk (Денис Житник)
Diana Polevodina (Діана Полеводіна)
Dmitry Dergunov
Dmitry Zvyagintsev
Dmytro Kovalskyi (Дмитро Ковальський)
Dmytro Kovrizhkin (Дмитро Ковріжкін)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Zhadan (Ілля Жадан)
Ilya Tereshko
Ivan Torgashov
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Ivan Zabrodin
Karina Krotiuk (Каріна Кротюк)
Kateryna Kravchenko (Катерина Кравченко)
Khrystyna Litovchenko (Христина Літовченко)
Kostiantyn Tkachenko (Костянтин Ткаченко)
Kyrylo Danyleiko (Кирило Данилейко)
Maksym Dmitriiev (Максим Дмітрієв)
Maksym Samoilenko (Максим Самойленко)
Mykhailo Fainer (Михайло Файнер)
Mykola Vyshnevskyi (Микола Вишневський)
Mykyta Marchenko (Микита Марченко)
Mykyta Monokov (Микита Моноков)
Mykyta Savchenko (Микита Савченко)
Nikolay Masson
Oksana Tyvodar
Oleg Andreyev
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleksandr Borysenko (Олександр Борисенко)
Oleksandr Pavlenko (Олександр Павленко)
Oleksandr Sadukov (Олександр Садуков)
Oleksandr Svarych (Олександр Сварич)
Oleksii Bessonov (Олексій Бессонов)
Oleksii Kalentiev (Олексій Калентьєв)
Oleksii Padalko (Олексій Падалко)
Olena Tsurkina (Олена Цуркіна)
Olha Kostohryzova (Ольга Костогризова)
Petro Obukhov (Петро Обухов)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Ruslan Chayka
Sergey Ryabko
Serhii Cheremnykh (Сергій Черемних)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Serhii Voitenko (Сергій Войтенко)
Sviatoslav Kovtun (Святослав Ковтун)
Vadym Khikhlo (Вадим Хіхло)
Viacheslav Serdechnyi (В’ячеслав Сердечний)
Viktor Losiev (Віктор Лосєв)
Viktor Trofymenko (Віктор Трофименко)
Vladyslav Pavlenko (Владислав Павленко)
Volodymyr Moria (Володимир Моря)
Volodymyr Voloshuk (Володимир Волошук)
Yana Gribacheva
Yevhen Butenko (Євген Бутенко)
Yulian Kapliuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Ostapenko (Юлія Остапенко)
Yurii Kucherenko (Юрій Кучеренко)
 
Schedule
 

Sunday - August 11th, 2013

09:00
09:30

5x5x5 Cube

 Combined Final - Cutoff 2:00
10:00

OPENING CEREMONY

10:20

Rubik's Cube

 First Round
11:50

2x2x2 Cube

 First Round
12:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 40.00
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
14:50

4x4x4 Cube

 Combined First - Cutoff 1:20
15:30

Pyraminx

    Final
15:45

Rubik's Cube

 Second Round
16:30

3x3x3 One-Handed

    Final
16:45

2x2x2 Cube

    Final
17:00

4x4x4 Cube

   Final
17:20

Rubik's Cube

 Final
18:10

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)