UNESP Open 2017
São José do Rio Preto, SP
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrielle Navarro Goularte
Alexandre Yuji Fucuta Lemos
Arthur Belucio Ruviere
Bruna Souza Fialho
Diego Benante Lopes
Fabio Bini Graciose
Felipe Akira Furuya Rodrigues
Felipe Muramatsu Gobbo Teixeira
Guilherme Alan Gil
Guilherme Eduardo Silva Batalhoti
Gustavo da Gama Araújo
Gustavo Mendonça Campos
Jeanne Ayame Kurotuti
Larissa Naves Lourenço Santos
Leonardo Tambellini
Lucas Akio Fujita Sato
Lucas Albino dos Santos
Marco Tulio Vicentim
Marlom Messias dos Santos
Mateus Fernandes Doimo
Melissa do Nascimento Santos
Pedro Henrique Rocha Melo
Pedro Santos Guimarães
Rafael Tommasello Ramos
Renan dos Santos Nogueira
Roberto Pereira do Nascimento
Tiago José Sisto
Vinicius Augusto Frassatto
William Habaro Ishizawa
Yuri Garcia da Silva Carvalho
 
Schedule
 

Friday - September 8th, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00
09:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
10:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
11:15

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:30
11:45

LUNCH

13:15

Skewb

 Combined First - Cutoff 1:00
13:55

3x3x3 Blindfolded

 First Round - Limit 20:00 for 3 Attempts
14:25

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
15:10

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
16:10

Pyraminx

    Final
16:30

Skewb

    Final
16:55

3x3x3 Blindfolded

   Final
17:10

4x4x4 Cube

    Final
Saturday - September 9th, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00

2x2x2 Cube

 First Round
09:45

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
10:45

Rubik's Cube

 First Round
12:15

LUNCH

13:45

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 1:30
14:25

2x2x2 Cube

 Second Round
14:55

3x3x3 One-Handed

 Second Round
15:25

Rubik's Cube

 Second Round
16:10

2x2x2 Cube

    Final
16:25

3x3x3 One-Handed

   Final
16:40

Rubik's Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)