Ukrainian Nationals 2017
Lviv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adam Czech
Anastasiia Kovalchuk (Анастасія Ковальчук)
Andrii Atamaniuk (Андрій Атаманюк)
Andrii Doroshenko (Андрій Дорошенко)
Andrii Lushpak (Андрій Лушпак)
Andrii Mandrona (Андрій Мандрона)
Andrii Pidlubnyi (Андрій Підлубний)
Andrii Riabchuk (Андрій Рябчук)
Andrii Tkachenko (Андрій Ткаченко)
Arsenii Ohar (Арсеній Огар)
Artem Alieksieiev (Артем Алєксєєв)
Artur Kutukov (Артур Кутуков)
Burak Erdil Biçer
Clément Cherblanc
Daniel Hrebenyk (Даніел Гребеник)
Daniel Yakhkind (Даніель Яхкінд)
Danil Plekhanov (Даніл Плеханов)
Danylo Harbar (Данило Гарбар)
Danylo Horbiak (Данило Горб'як)
Danylo Semeniuk (Данило Семенюк)
Danylo Turyk (Данило Турик)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Davyd Lysytsia (Давид Лисиця)
Davyd Maksimovych (Давид Максімович)
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Dmytro Horiak (Дмитро Горяк)
Dmytro Rezhko (Дмитро Режко)
Georgiy Titov (Георгій Тітов)
Glib Vedmid
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Tarasov (Ігор Тарасов)
Ilya Tsiareshka
Ivan Kataniuk (Іван Катанюк)
Ivan Terekh
Jakub Kipa
Jonatan Kłosko
Kamil Przybylski
Karyna Haiduk (Карина Гайдук)
Kateryna Bondarenko (Катерина Бондаренко)
Kateryna Kail (Катерина Кайль)
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Kostiantyn Stadnyk (Костянтин Стадник)
Leonid Palchenko (Леонід Пальченко)
Lev Holub (Лев Голуб)
Maksym Azarov (Максим Азаров)
Maksym Botseniuk (Максим Боценюк)
Maksym Dumanskyi (Максим Думанський)
Maksym Posuvailo (Максим Посувайло)
Maksym Riabchuk (Максим Рябчук)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Maksym Yermolaiev (Максим Єрмолаєв)
Marcin Kowalczyk
Mariia Mazel (Марiя Мазел)
Mark Guliaiev
Marko Protsak (Марко Процак)
Marko Striieshyn
Mateusz Kotwica
Maxim Chechnev
Mehmet Barın Erturan
Michał Bogdan
Michał Halczuk
Michał Pleskowicz
Mykhailo Akhunov (Михайло Ахунов)
Mykhailo Lagoida (Михайло Лагойда)
Mykhailo Vuilov (Михайло Вуйлов)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Prytyko (Микита Притико)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nazar Babiі (Назар Бабій)
Nazar Tytskyi (Назар Тицький)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Oleh Bednarek (Олег Беднарек)
Oleh Dubynskyi (Олег Дубинський)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleh Sabara (Олег Сабара)
Oleksandr Antypov (Олександр Антипов)
Oleksandr Dub (Олександр Дуб)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Lutsiuk (Олександр Луцюк)
Oleksandr Radkevych (Олександр Радкевич)
Oleksandr Seniuk (Олександр Сенюк)
Olena Hrebenyk (Олена Гребеник)
Olha Harelina (Ольга Гареліна)
Ostap-Vasyl Haivanovych (Остап-Василь Гайванович)
Patrycja Michalska
Pavlo Huk (Павло Гук)
Petro Polishchuk (Петро Поліщук)
Przemysław Kaleta
Rafael Ulises Luzius Pizarro Solar
Roman Koshla (Роман Кошла)
Roman Misirkhanov (Роман Місірханов)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Roman Panchuk (Роман Панчук)
Roman Varkuta (Роман Варкута)
Roman Yakobyshyn (Роман Якобишин)
Serhii Bocharov (Сергій Бочаров)
Serhii Hoiuk (Сергій Гоюк)
Serhii Kitral (Сергій Кітрал)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Stepan Dzhurylo (Степан Джурило)
Sviatoslav Dydyshyn (Святослав Дидишин)
Taras Voitovych (Тарас Войтович)
Taras-Pavlo Lazko (Тарас-Павло Лазько)
Tetiana Vietrova (Тетяна Вєтрова)
Vadym Hruden (Вадим Грудень)
Vadym Perestiuk (Вадим Перестюк)
Vadym Tsvyk (Вадим Цвик)
Valerii Pochtar (Валерій Почтар)
Viktor Bodnia (Віктор Бодня)
Vladimir Puchkov
Vladislav Puchkov
Vladyslav Zhydkov (Владислав Жидков)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Cherpak (Володимир Черпак)
Volodymyr Korol (Володимир Король)
Volodymyr Petryk (Володимир Петрик)
Volodymyr Shyra (Володимир Шира)
Volodymyr Solonka (Володимир Солонка)
Vsevolod Shulezhko (Всеволод Шулежко)
Wojciech Knott
Wojciech Szatanowski
Yaroslav Borysko (Ярослав Бориско)
Yaroslav Sydorenko (Ярослав Сидоренко)
Yaroslav Yasinitskiy
Yaroslav Zahoruiko (Ярослав Загоруйко)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Riabokon (Євген Рябоконь)
Yurii Chulochnikov (Юрій Чулочніков)
Yurii Savchak (Юрій Савчак)
 
Schedule
 

Friday - August 25th, 2017

10:00

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:30
11:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
12:00

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 6:00
12:15

4x4x4 Blindfolded

 Final
12:45

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 8:00
13:30

LUNCH

14:30

Square-1

 Combined First
Cutoff 1:00
15:15

Rubik's Clock

 Combined First
Cutoff 45.00
16:00

Megaminx

 Final
16:30

5x5x5 Cube

 Final
17:00

6x6x6 Cube

 Final
17:30

7x7x7 Cube

 Final
18:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
18:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
18:00

3x3x3 With Feet

 Combined First
Cutoff 4:00
Saturday - August 26th, 2017

09:00

REGISTRATION

10:00

OPENING CEREMONY

10:30

Rubik's Cube

 First Round
11:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
12:15
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
15:45
16:30

2x2x2 Cube

 First Round
17:15

Rubik's Cube

 Second Round
18:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
18:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
18:15

3x3x3 With Feet

 Second Round
Sunday - August 27th, 2017

10:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
10:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Third Attempt
10:30

3x3x3 With Feet

   Final
11:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 45.00
11:45

2x2x2 Cube

 Second Round
12:15

Rubik's Cube

 Third Round
12:45

4x4x4 Cube

 Second Round
13:15

Square-1

 Final
13:45

LUNCH

14:45

3x3x3 Blindfolded

    Final
15:00

Rubik's Clock

 Final
15:30

3x3x3 One-Handed

    Final
15:45

Skewb

    Final
16:00

Pyraminx

    Final
16:20

4x4x4 Cube

    Final
16:40

2x2x2 Cube

    Final
17:00

CUBEDAY CHALLENGE

17:20

Rubik's Cube

 Final
18:00

CLOSING CEREMONY

All times are EEST (GMT+3)