Copa Inova Minas Fapemig 2017
Belo Horizonte, Minas Gerais
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
 
Competitors
Abner Valverde Cunha
Aline Morais Moreira
André Júnio de Vasconcelos Gomes
Antônio Henrique Alves Cardoso
Bartolomeu Bueno Roque
Bernardo Brum de Paiva Romano
Bruno Lopes Alvares
Bruno Nascimento Damacena
Cecília Maria Arantes de Souza
David Breno
Erik Lucas Santos Nantes
Fabio Bini Graciose
Fabio Seiji Massui
Felipe Bordoni Diniz
Gabriel Dutra Dias
Gabriel Henrique Rocha Macedo
Gabriel Lincon Souza
Gabriela Guerra Malvar Pereira
Guilherme Henrique Chaves Batista
Guilherme Serra Camargo Gomes
Gustavo Faria de Freitas
Isabela França Prates
Jhonatan Martins Teixeira
João Francisco Stolle Paixão e Casarões
João Pedro Mendes Valverde
João Pedro Ribeiro Junho
João Vitor Cajueiro
João Vítor Silva Ribeiro
Júlia Félix Salles
Leonardo Faria Loureiro
Leonardo Gonçalves Henriques
Lucas Éden Siqueira
Luciana Guerra e Silva Roque
Marco Túlio de Oliveira Campos
Marcus Figueiredo
Marcus Vinicius Mendes Dos Santos
Maria Luiza Freitas Kubitschek Homem
Matheus Moreira Sorrentino
Maycon Felipe Lourenço
Miguel Sant'Ana Neto
Paulo Victor Mourais Mesquita
Pedro Augusto Kubitschek Homem de Carvalho
Pedro Henrique da Silva Roque
Pedro Sartori Locatelli
Ramon Griffo Costa
Raphael Chagas Bernardes
Romão Aldany Silva Gontijo
Ronan Felipe Jorge
Samuel Castro Vieira
Thiago Junio
Tomas Lacerda Muniz
Victor Sant'Anna Filipin
Vitor Avelino Sena
Vitor Carneiro Nolli Moura
Vitor Samuel Pereira
Vitor Silva Cardoso
 
Schedule
 

Saturday - September 16th, 2017

09:30

REGISTRATION

09:45

2x2x2 Cube

 First Round
10:30
11:15

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
12:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
13:00


LUNCH

15:00

4x4x4 Cube

 Final
15:30

2x2x2 Cube

 Final
16:00

Pyraminx

 Final
Sunday - September 17th, 2017

09:15

REGISTRATION

09:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
10:15

Rubik's Cube

 First Round
11:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 1:30
12:00

Rubik's Cube

 Second Round
13:00


LUNCH

15:00

3x3x3 One-Handed

 Final
15:30

Rubik's Cube

 Final
16:00

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)