Estância Open 2017
Poá - SP
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
Pyraminx
First Round
Final
 
Competitors
Adonay Silva Do Nascimento
Adriano Matoba Lipski
Alefe Almeida dos Santos
Andrei dos Santos
Antonio Marcos Cecchini
Arthur Ribeiro Cavalcante de Souza
Beni Issler
Bruno Correia
Bruno Gomes
Caio Hideaki Sato
Cleiton Ferreira de Albuquerque
Daniel Issler
Edson Miguel Junior
Eduardo Nobre Perez de Paiva
Fabiano Pinheiro de Oliveira
Fabio Bini Graciose
Fabio Ronaldo da Silva
Fabio Seiji Massui
Felipe Cardim
Fellipe Geraldi
Gabriel de Paiva Barbosa
Gabriel Osório de Castro Nagafuti
Gabriel Toshio Omiya
Gil do Prado Lima
Gilberto Caracciolo Morelli
Guilherme Gouveia Lourenzi
Guilherme Henrique Paes Landim
Gustavo Kenji Fickert Gondo
Henry Hideki Goya
Isabella Siqueira
Iuri Grangeiro Carvalho
Jhonatan Martins Teixeira
João Gabriel Cavalcante Fernandes
João Guilherme Barejan Maiale
João Pedro Martins Oliveira
João Vitor Vasconcelos Guedes
José Arthur Cavalcante Fernandes
Kauan de Sousa Roque
Kaue Yuuki Yamamoto
Kazuya Onishi Takimoto
Keven Willian Gomes Sperandio
Laura Tomé
Leonardo Caetano Araújo de Melo
Leonardo Simoes Silvestre
Lucas Fava Teles
Luigi Ferreira Tognete
Luis Felipe Santos do Nascimento
Luis Henrique Araujo Alves
Marcelo de Almeida Batista Junior
Maria Isabela Cavalcante Fernandes
Maria Teresa Cavalcante Moreira Fernandes
Matheus Casassa Viana
Matheus Keidy Gomes Ito
Matheus Machado Takamatsu
Matheus Vecchi Rocha
Mauricio Paulino Marques Fernandes
Mauricio Pinheiro de Oliveira
Naiély Onishi Takimoto
Níckolas França Bringhenti
Nicolas Alves de Novais
Nicolas Bezerra da Silva Borges Guimarães
Nicolas de Oliveira Perez Westin
Nikolly dos Santos Souza
Pedro Murilo Silva
Rafael Cartoni Monteiro
Rafael Vieira Galindo
Rafael Yukio Omiya
Ronan Felipe Jorge
Sarah Guilherme Espinhel
Silvio Cleber Souza
Thiago Ramos da Silva
Tiago Oliveira Vidal
Vicenzo Guerino Cecchini
Victor Teles dos Santos
Vinicius Cassemiro de Oliveira
Vinicius Oliveira Baptista
Yan Espindola da Costa Jorge
Yara Prado Miguel
Ygor Nanni de Carvalho
 
Schedule
 

Saturday - November 18th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:30
10:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:00

LUNCH

13:00

Rubik's Cube

 First Round
15:30

Pyraminx

 Final
16:00

Rubik's Cube

 Second Round
17:00

2x2x2 Cube

 Final
17:30

Rubik's Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)