Speedcubing ESYA 2017
Delhi
India
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Aayush Gupta
Abhay Gupta
Abhinav Narang
Abhishek Chaurasia
Abhishek Mohanta
Abhishek Verma
Abhishrut Khanna
Acchyut Jolly
Achintya Bhatt
Aditya Walia
Akash Rupela
Akshat Saxena
Ammar Haider
Aneesh Kulkarni
Anmol Bose
Ansh Arora
Anshuman Singh
Anuj Menta
Arbaz Ali
Arhaan Kishore
Aritro Sengupta
Arjan Minocha
Armaan Khetarpaul
Arnav Arora
Arnav Bhatia
Arush Singh
Arvind Joshi
Aryan Chhabra
Aryan Singh
Aryan Walia
Ashwin Kumar
Ashwin Singh
Aumansh Sharma
Ayush Rajotia
Bhavya Kant Vikram
Bhavya Rao
Debartha Chakraborty
Dev Kumar
Dhruv Gupta
Garv Soni
Hargun Singh Tikku
Hariansh Keshwani
Harshit Aggarwal
Humam Zaidi
Jyotroop Singh
Karmanya Grover
Kartik Gupta
Kaustubh Varshney
Kavish Garg
Krish Preet
Kshitij Sachdeva
Kunal Oak
Laksh Bhatia
Lakshay Modi
Lakshay Sharma
Madhav Singh
Manglam Kumar
Naman Jethani
Naman Patel
Netanya Gupta
Ooj Amit Srivastava
Paarth Chhabra
Pankaj Sharma
Param Sachdeva
Piyush Passi
Prakhar Gupta
Prakshal Jain
Priyanshu Kumar
Rachit Soni
Raghav Kumar
Rahul Shyokand
Ram Pandey
Rishabh Jain
Rishabh Singh
Rit Varun
Ritwik Aggarwal
Rohan Krishna
Ronit Singh Rawat
Sachin Kumar Sharma
Samrath Singh
Sanchit Ashish
Saptarshi Talukdar
Saransh Tandon
Shankar Bakshi
Shivam Bansal
Shreenidhi Joisa
Shreyas Trehan
Siddhant Ganguly
Siddharth Nair
Snehashish Chakravarti
Suchendra Bharadwaj
Tanish Saxena
Tej Amit Srivastava
Ujjawal Pabreja
Vibhu Walia
Vikram Arora
Vinayak Chanana
Vipin Kumar
Vishal Malik
Vishv Talwar
 
Schedule
 

Saturday - August 26th, 2017

08:00

REGISTRATION

08:30

ID COLLECTION

09:00

INTRODUCTION

09:15

Rubik's Cube

 First Round
10:45

2x2x2 Cube

 First Round
11:30
12:15
12:45

LUNCH

13:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
14:45

Square-1

 Combined First - Cutoff 1:30
15:15

Rubik's Cube

 Second Round
Top 40
16:00

2x2x2 Cube

 Second Round - Top 24
16:30

Skewb

    Final - Top 10
16:45

Pyraminx

 Final - Top 16
17:15

2x2x2 Cube

    Final - Top 10
17:30

Rubik's Cube

 Final
Top 16
18:30

PRIZE CEREMONY

All times are IST (GMT+5.5)