Tembleque Open 2017
Tembleque, Toledo
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Ada Mateo Trejo
Adrián Bautista Ruiz
Adrián Martínez Macías
Alberto Masó Molina
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alejandro Avilés
Alejandro Fernández Barranco
Alejandro García-Carrasco Gómez
Alejandro Sánchez Abad
Alexander Olleta del Molino
Ángela López Trello
Arturo Gutiérrez Díaz
Carlos Barriga Aparicio
Carlos Solsona Álvarez
Carmen Centelles Guarc
Celia López Martín
Clara Pedregosa Valverde
Daniel Lurueña de Diego
Daniele Vanoli Hernández
David Aguilera Busselle
David Serban Enescu
Diego Arche Andradas
Enrique García Villamiel
Gema Crespo Mataix
Giorgio Venturini García
Giovanni Petronio
Gonzalo Ibáñez López
Guillermo Cascales Ñíguez
Héctor Lara Pérez
Hugo Mateo Trejo
Iván Brigidano Pérez
Jaime Botello García
Javier Álvarez Suárez
Javier García Patiño
Javier López Fernández
Javier Muñoz Gómez
Jesús Lindo García
John Tuquerrez Andrango
Jordi Borrell
Jorge Alfageme Sotillos
Jorge Marín Segovia
José Miguel Lorente Pérez
José Vázquez Sánchez
Lua Vázquez Sánchez
Lucía Sánchez Muñoz
Luis Herrera Collado
Manuel Arjona Crespo
Manuel Gonzalez Gabardos
Manuel Prieto de Antón
Mar Sánchez Moya
Maria Feito Sánchez
Mario Rodrigo Luján
Miguel Calvo López
Miguel Sánchez Escribano
Miguel Villajos Jiménez
Mikel Pérez Iniesto
Mohamed Ben Driss Chokri
Nicolas Bruna
Pablo Aguilar Dominguez
Pablo Logan Gilmour de Juan
Pablo Moreno Rivas
Pablo Serrano Santos
Rafael Alférez Robisco
Rafael Rodriguez Santana
Raquel Mena Marcos
Raúl Prieto Pita
Ricard Albí Bros
Ricardo Ortiz Pelegrín
Ricardo Sánchez Gutiérrez
Ricky Julián Domingo Ingrao
Roberto Martínez Macías
Rubén Moreno Martinez
Samuel Brecht
Sergio García Sánchez
Sergio Torrijos Santano
Víctor Sevilla Sánchez
Victoria Sánchez Olszewska
 
Schedule
 

Saturday - September 16th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
10:45
11:30
12:15

4x4x4 Cube

 Combined Second
Cutoff 2:00
13:00

2x2x2 Cube

 First Round
13:45

Rubik's Cube

 First Round
14:45

LUNCH

15:45

3x3x3 With Feet

 Combined First - Cutoff 4:00
16:15

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 0:20
16:45

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
18:00
18:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round - Cumulative Limit 10:00
19:00
19:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
Sunday - September 17th, 2017

09:00

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:00
09:30

Pyraminx

    Final
09:45

3x3x3 Blindfolded

    Final - Cumulative Limit 10:00
10:00

Skewb

    Final
10:15

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
11:30

4x4x4 Cube

 Final
12:00

2x2x2 Cube

 Second Round
12:45

3x3x3 One-Handed

 Second Round
13:45

Rubik's Cube

 Second Round
14:30

LUNCH

15:30

3x3x3 With Feet

   Combined Final - Cutoff 4:00
15:45

3x3x3 One-Handed

 Final
16:15

2x2x2 Cube

    Final
16:30

Rubik's Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)