Barby Cube 73 Open Automne 2017
Barby
France
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Abdelhak Kaddour
Alexander Mutch
Alexandre Carlier
Antoine Piau
Antonin Valere
Cenan Kanik
Clément Cherblanc
Clément Gonod
Didier Limal
Dimitri Wyss
Elouann Marfil
Emmanuelle Saillard
Erwan Lesueur
Fabien Verdier
Grégoire Gsell
Hugo Candelier
Ilona Ansel
Jean Rochette
Jules Desjardin
Juliette Sébastien
Kylian Girard
Léo Bailly
Leo Kull
Lilyn Ma
Lionel Malloggi
Lucas Déglise
Lucas Jeanpierre
Mano Ségransan
Marc Kuntzmann
Marco Giraud
Marie Vincent
Martin Lemetais
Mathieu Mognol
Mathyas Rivière
Maxime Grosfillier
Mayron Blain
Nathan Bégel
Noé Bourdon
Nuno Ricardo Cordeiro Serafim
Oscar Lokteff
Pedro Reis
Philippe Lucien
Philippe Virouleau
Quentin Leterrier
Quentin Sanchez
Rémi Cottier
Rémy Abbate
Reto Bubendorf
Richard Delacoste
Rui Reis
Sacha Loye
Samuel Simko
Sven Peillex
Sylvain Falcoz
Théotime Brun
Thomas Pouget
Timothé Ringeard
Titouan Lesueur
Valentin Hoffmann
Wilfrid Py
Yann Kull
 
Schedule
 

Saturday - September 23rd, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00

3x3x3 With Feet

 First Round - Cumulative Limit 15:00
09:30

5x5x5 Cube

 First Round
Cutoff 2:30
10:40

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final - Cumulative Limit 10:00
11:10

Square-1

 Combined First - Cutoff 40.00
11:50

LUNCH

12:40

Skewb

 Combined First
Cutoff 30.00
13:25

4x4x4 Cube

 Combined First
Limit 6:00
14:30

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 30.00
15:15

Square-1

    Final
15:40

Skewb

    Final
16:00

5x5x5 Cube

 Final
16:40

Rubik's Clock

 Combined Final
Cutoff 40.00
17:30

Megaminx

 Combined Final
Limit 4:00
18:30

Redi Cube

Combined Final - Cutoff 50.00
19:10


DINNER TOGETHER

Sunday - September 24th, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00

Rubik's Cube

 First Round
Limit 10:00
10:00

2x2x2 Cube

 First Round
Limit 2:00
10:50

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
11:40
12:10

Kilominx

Combined Final
Cutoff 1:00
12:10

LUNCH

13:00

2x2x2 Cube

 Second Round
13:35

Rubik's Cube

 Second Round
14:10

3x3x3 One-Handed

 Second Round
14:50

4x4x4 Cube

 Second Round
15:20

Pyraminx

 Final
15:50

3x3x3 One-Handed

    Final
16:15

2x2x2 Cube

    Final
16:30

4x4x4 Cube

   Final
16:50

Rubik's Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)