Belgian Open 2017
Sint-Niklaas
Belgium
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Adrien Schumacker
Alex Dubuson
Alexander Mutch
Amos De Planter
Anant Jindal
Anatole Volongo
Andy Gillet
Antonie Paterakis
Arthur Wallem
Aude-Marie Béal-Toulotte
Aurelien Marion
Bart Creemers
Bertrand Andres
Bram Eloot
Callum Goodyear
Chloé Demuynck
Christian Pizzasegola
Daan Baartmans
Daniël Kassab
Daniel Nys
Daniel Sheppard
David Vos
Dimitri Kostov
Dokus Soetemans
Dorian Hoareau
Elias Malomgré
Elias Meynckens
Elina Ibrahimi
Emilie Parent
Erik Akkersdijk
Geert Bicler
Giles Mampaey
Guillaume David
Hannah Claus
Jan van Dorst
Jannes Loonen
Jenne Vanassche
Jeroen Vandebroek
Jessica Moens
Jesús Paulino Gómez Martos
Jordi Moens
Joris Coppejans
Juliette Lequenne
Lars Van den Broeck
Lauren Truyens
Leo Bora Bozkir
Lois Blazy
Louis Bokiau
Lucas Cai
Lucas Maillard
Lukas Kint
Lukas Moens
Maksim Chen
Manon Parent
Manu Vereecken
Marco Willems
Mathia Klepper
Mats Valk
Maxime Eyler
Midas Kiebert
Mika Smulders
Moreno van Rooijen
Naïm Chaara
Nicolas Vansteen
Noah Delcroix
Nora Christ
Olivier Vos
Patryk Pałka
Quentin Parent
Quinten Andelhofs
Quinten Truyens
Raphaël Pegoraro
Reinier Schippers
Robbe Bekaert
Robert Antal
Robin Verstraten
Roderic Blazy
Roy Janssens
Rune Geukens
Samuel Janssen
Sander Smets
Seb van den Beemt
Seppe Daniëls
Sieb Veenstra
Silvan Mors
Simon Meinertzhagen
Simone Ciancotti
Sören Meysman
Sten Vlaeminck
Stéphane Escaich
Stev Fivez
Thibault André
Thorsten Cardoen
Tiemen De Meester
Tijmen van der Ree
Victor Van Landuyt
Victor Wijsman
Warre Adriaensen
Wiktor Zegadło
Yanis Faraz Ashiq
Ylea Tollet
Zaki Chaara
 
Schedule
 

Saturday - November 18th, 2017

09:20

REGISTRATION

09:45
10:45
11:30
12:15

LUNCH

13:00
13:45

2x2x2 Cube

 First Round
14:45
15:45

Pyraminx

 Final
16:15

Skewb

 Final
16:45

Square-1

 Final
17:15

2x2x2 Cube

 Final
17:45

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - November 19th, 2017

09:20

REGISTRATION

09:30
10:45

3x3x3 Blindfolded

 First Round
11:30

3x3x3 Cube

 First Round
12:45

LUNCH

13:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
14:30

3x3x3 Cube

 Second Round
15:15

3x3x3 Blindfolded

    Final
15:30

3x3x3 One-Handed

 Final
16:15

4x4x4 Cube

 Final
17:00

3x3x3 Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are CET (GMT+1)