Hamilton Spring 2017
Hamilton
New Zealand
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aidan Angles
Alex Asbery
Alexia Stanton-Barnett
Aneurin Hunt
Angela Braganza
Bach Nguyen
Ben Riddell
Benjamin Agnew
Biyuan Chen
Braydon Cordelle
Brian Moon
Cheng-Ru Yang
Chenoa Brungar
Conor Bradding
Corey Bates
Cormac Liddell
Daniel Quach
DheerajSai Nimmakayala
Ethan Palendeng
Farhad Sohail
Finn Trass
Gary Joubert
Ivan, Yi Wen Lew
Jack Gerring
Jackson Gilbert
James Macdiarmid
Jamie Lok Hei Yau
Jason Gong
Jaxin O'Neill
Jerry Jiang
John Nguyen
Jonathan Charlesworth
Jordan McGahan
Joshua Brungar
Joshua Desingano
Kate Marinkovich
Kayden Loke Zheng An
Kevin Wang
Kyan van den Heuvel
Lee Stanton-Barnett
Leo Qin
Liam Peddle
Liam Power
Logan Fulton
Lucas O'Connell
Mantra Shukla
Mark Charlesworth
Matthew Kang
Matthew Spooner
Max Mcfetridge
Maxwell Too
Michael Graham
Minjun Kil
Mukund Karthik
Nathan Vu
Nicole Deniega
Niko Vaihu
Niraj Patil
Oliver Jenks
Oscar Watson
Patrick Tang
Preston Too
Richard Tang
Robert Clarke
Ryan Pan
Sam Tian
Samuel Lim
Samuel Sheridan
Sharveash Jutty Dinesh
Simon Geertsema
Spencer Rangihaeata
Terry Bae
Tim Xie
Toby Roberts
Tom Nelson
Tom Stanton-Barnett
Tylor Bae
William Kang
Zhaoyu Tang
 
Schedule
 

Saturday - September 30th, 2017

08:00


REGISTRATION

08:45

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:00
11:00
12:00

LUNCH

12:30
13:30
14:15
15:00
16:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
16:45
17:30

Square-1

    Final
17:45

3x3x3 One-Handed

 Second Round
Sunday - October 1st, 2017

07:00

REGISTRATION

07:15

3x3x3 Multi-Blind

Final
08:30
09:30
10:30

Rubik's Cube

 Combined First
12:00

LUNCH

12:45

3x3x3 Blindfolded

 First Round
13:30
14:15

2x2x2 Cube

 Second Round
15:00

Rubik's Cube

 Second Round
16:00

Skewb

    Final
16:15

3x3x3 Blindfolded

    Final
16:30

3x3x3 One-Handed

    Final
16:45

4x4x4 Cube

    Final
17:00

Pyraminx

    Final
17:15

2x2x2 Cube

    Final
17:30

Rubik's Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are NZDT (GMT+13)