Lutsk Open 2013
Lutsk
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
Final
 
Competitors
Anastasia Tsed
Anatolii Kalinin
Andrei Hiziuk
Andrii Honcharov (Андрій Гончаров)
Andrii Kononchuk (Андрій Конончук)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Bogdan Dovbysh
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Demian Storonianskyi (Дем’ян Сторонянський)
Denys Haidaichuk
Dmitry Boltov
Dzmitry Melesh
Elena Tsurkina (Елена Цуркина)
Georgy Vershinin
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Zhadan (Ілля Жадан)
Ilya Tereshko
Ivan Bezhin (Іван Безгін)
Ivan Okrenets (Іван Окренець)
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Ivan Zabrodin
Katsiaryna Shuliak
Khrystyna Litovchenko (Христина Літовченко)
Kseniia Zadorozhna (Ксенія Задорожна)
Lyudmila Dovbysh
Maksim Bakulin
Maksym Khlystik (Максим Хлистік)
Maksym Oksentiuk (Максим Оксентюк)
Maksym Zaiakin (Максим Заякін)
Maxim Chechnev
Mykhailo Hnativ (Михайло Гнатів)
Mykyta Monokov (Микита Моноков)
Mykyta Pohorielov (Микита Погорєлов)
Oksana Tyvodar
Oleh Bednarek (Олег Беднарек)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleh Sudak (Олег Судак)
Oleksandr Borysenko (Олександр Борисенко)
Oleksandr Lutsiuk (Олександр Луцюк)
Oleksii Kalentiev (Олексій Калентьєв)
Pavel Vershinin
Pavel Yushkevich
Philip Khursevich
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Rostyslav Litvinov (Ростислав Літвінов)
Sergey Ryabko
Serhii Chornobuk (Сергій Чорнобук)
Tymofii Samoliuk (Тимофій Самолюк)
Valerii Shcherbakov (Валерій Щербаков)
Viktor Danilov
Viktor Stashchuk (Віктор Стащук)
Vitali Kozlov
Vitalii Dolzhanskyi (Віталій Должанський)
Vladyslav Pereiashkin (Владислав Переяшкін)
Vladyslav Sinitsyn (Владислав Сініцин)
Yaroslav Dolzhanskyi (Ярослав Должанський)
Yulian Kapliuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Ostapenko (Юлія Остапенко)
 
Schedule
 

Sunday - August 25th, 2013

09:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
10:00

OPENING CEREMONY

10:30

2x2x2 Cube

 First Round
11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:40

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:30
13:30

LUNCH

14:30

5x5x5 Cube

Combined Final
Cutoff 3:00
15:30

Pyraminx

 Final
16:00

Rubik's Cube

 Second Round
16:30

2x2x2 Cube

 Final
17:00

3x3x3 One-Handed

 Final
17:50

Rubik's Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)