Uzbekistan Open 2017
Tashkent
Uzbekistan
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
Pyraminx
Final
Skewb
Final
 
Competitors
Abdulatif Qosimov
Abror Abduazizov
Akbar Kholmurodov
Akhror Nomazbaev
Akmal Abduazizov
Akmaljon Xaitov
Albert Makhmudov
Amir Husainov
Asadbek Kodirjonov
Avazjon Sabirov
Ayman Darwish
Ayubxon Mahkamov Bohodir o'g'li
Ayyubkhon Karimov
Azim Dzenishbekov
Azimbek Khakimov
Azizbek Khakimov
Azizxon Mahkamov Bohodir o'g'li
Bahrom Kamolov
Batir Tashxanov
Behruz Hasanov
Behruz Jumaniyozov
Bekhzod Kholmurodov
Daler Mavlonov
Daler Turaev Alisherovich
Damir Zhanataev (Дамир Жанатаев)
Daniel Kalendarev
Danila Park
Davron Boymatov Bahron o'g'li
Davronbek Rustamov
Dilmukhammed Shamuratov
Dilshod Akhmedov
Dilshodbek Kholmurodov
Diyorbek Abdivaliyev
Doniyor Maratov
Doniyor Murodkulov
Feruz Gulomov
Hanneke Rijks
Hikmat Mursalzade
Iftihor Shukursalimov
Igor Aipkin
Inora Turaeva Alisherovna
Isfandiyor Mirzayev
Islombek Bakhtiyorov
Jahongir Chorshanbiev
Jahongir Qahramonov
Jamolbek Berdiqulov
Jamolidin Zaridinov
Jamshidmirzo Abdufattaxov
Jasur Baxodirov
Jasurbek Abdukarimov
Javokhir Salomov
Kayrat Sarapov
Khojiakbar Yusupalikhodjaev
Majidbek Umarov
Maksim Kantemir
Maksim Muslimov
Maksim Pochinskiy
Maxim Chechnev
Mirkamol Mirabbosov
Muhammadzohid Hakimjonov Asror o'g'li
Murod Murodov
Muxlisa Mamatova
Nikolay Kim
Nilufar Kholmuratova
Nodir Mamajonov
Nodirjon Yuldashev
Otabek Otabekov
Ravshanbek Abdullaev
Ron van Bruchem
Ruslan Kim
Saidabror Khojiakbarov
Saidakbar Nadjimitdinov
Sardor Namazov
Sardor Zulfuqorov
Sergey Pak
Shohruh Ikromov
Shohruxmirzo Ahmadjanov
Shukhrat Shukrulloev
Shukrullo Ibragimov
Stepan Zaharchenko
Timur Mavlyanov
Tolibjon Tokhirov
Yakhyokhon Karimov
Zhantuar Zholdassov (Жантуар Жолдассов)
Ziyovuddin Turgunov
 
Schedule
 

Saturday - October 14th, 2017

08:30


REGISTRATION

09:00
10:00
11:10

Skewb

 Final
11:40

3x3x3 One-Handed

Combined Final
12:15

Pyraminx

 Final
12:55

LUNCH

13:30

3x3x3 Cube

 First Round
15:00

2x2x2 Cube

 Final
15:50

3x3x3 Cube

 Second Round
16:50

3x3x3 Blindfolded

    Final
17:20

3x3x3 Cube

 Final
18:10

WINNER'S CEREMONY

All times are UZT (GMT+5)