Barnaul Open 2017
Barnaul
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexander Dudnev
Alexander Kuminov
Alexander Novikov
Alexander Prudnikov
Alexandr Poluykh
Alexandr Skrynnik
Anastasia Samsonova
Artem Buymov
Artem Kuminov
Daniil Uglov
Denis Khmelnitskiy
Dmitrii Murzin
Dmitriy Kukuev
Dmitriy Martyshev
Dmitry Bochkarev
Egor Volkov
Ekaterina Mameeva
Elizaveta Rymshina
Evgenii Loginov
Igor Kaigalov
Ivan Ershov
Ivan Novichikhin
Kirill Lukyanov
Kirill Petukhov
Maksim Mishchenko
Maxim Ilyin
Michael Sartakov
Mikhail Alexentsev
Nataliya Lukyanova
Nikita Maslov
Nikita Popkov
Nikita Razzamazov
Oleg Kashintzev
Polina Gruzinova
Roman Kazancev
Roman Potapov
Ruslan Morozov
Sergey Ignatovsky
Vadim Fedorov
Vadim Orlov
Vadim Tatarnikov
Vasily Stasyev
Vasily Zubarenko
Viktor Kuzmin
Viktoriya Volkova
Vladimir Narytnev
Vladislav Khramov
 
Schedule
 

Saturday - October 14th, 2017

10:00


REGISTRATION

10:15

OPENING CEREMONY

10:30

3x3x3 One-Handed

 First Round
11:00

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
11:50

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
12:50

Megaminx

 Combined Final - Cutoff 3:00
13:30

LUNCH

14:10

3x3x3 One-Handed

    Final
14:30

Square-1

 Final
15:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 5:00
15:30

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 2:00
16:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - October 15th, 2017

10:00

REGISTRATION

10:30

Rubik's Cube

 First Round
11:10

2x2x2 Cube

 First Round
11:40
12:10
12:40

LUNCH

13:20

3x3x3 Blindfolded

 Final
14:00

Rubik's Cube

 Second Round
14:30

Pyraminx

    Final
14:50

Skewb

    Final
15:10

2x2x2 Cube

    Final
15:30

Rubik's Cube

 Final
16:00

AWARDS

All times are KRAT (GMT+7)