Belgorod Open 2017
Belgorod
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexander Eryomin
Alexander Gusev
Alexander Katyukov
Alexander Manshin
Alexander Morozov
Alexander Mukhin
Alexander Sviridov
Alexander Velikorodniy
Alexey Avdeev
Alexey Fedotov
Alexey Verobey
Alexey Yarygin
Anastasia Belyaeva
Anastasia Kondratieva
Anastasiya Tverskova
Anastasiya Vasileva
Anatoly Dikunov
Andrey Ivashchuk
Andrey Kazakov
Andrey Markov
Andrey Robota
Andrey Telenkov
Andrey Vartanyan
Anna Konoreva
Anton Nesyutin
Anvarjohn Baratov
Arina Fedotova
Arseniy Chumakov
Artem Kudrya
Artem Ryabikin
Artem Shmaraev
Artem Vsyakih
Asia Elhajjab
Bogdan Maltsev
Daniel Yakhkind (Даніель Яхкінд)
Daniil Bagaev
Daniil Lapshin
Daniil Tarasov
Danil Naumov
Danila Fominkh
Danila Pshenichnih
David Arzamastsev
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Diana Lukinova
Dmitry Kryuzban
Dmitry Nemykin
Dmitry Patrikeev
Dmitry Pleshkan
Eric Ishmuratov
Evgenia Zatolokina
Fazik Saburov
Fedor Abaev
Fedor Polyakov
Gleb Nesyutin
Hleb Marchenko (Глеб Марченко)
Igor Khutornoy
Igor Kuleshov
Igor Slobodyanyuk
Igor Tsarichenko
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ilya Artemchuk
Ilya Dubrovin
Ilya Echin
Ilya Krutikov
Ivan Afanasyev
Ivan Pavlenko
Ivan Torgashov
Kira Chayka
Kirill Ermolenko
Konstantin Karpov
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Lev Holub (Лев Голуб)
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Margarita Trefelova
Mariam Arzamastseva
Mark Gnilitsky
Matvey Yangolenko
Maxim Novikov
Maxim Ryabykh
Mihail Kiselev
Mikhail Shatilo
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Natali Chayka
Nikita Eskin
Nikita Gorote-Idalgo
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Nikita Polcovnitskiy
Nikolay Masson
Oleg Yanochkovskiy
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Pavel Boychin
Pavel Simonyan
Pavel Smirnov
Platon Fokin
Polina Vishnyakova
Ramazan Mirzaev
Roman Chernyavskiy
Roman Strakhov
Roman Trefelov
Rostislav Zorin
Ruslan Chayka
Sargsyan Narek
Serafima Petrova
Sergey Chirin
Sergey Churilov
Sergey Lahno
Sergey Tarasov
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Sofiya Bondarenko
Stanislav Zhigalenko
Stepan Gorbulin
Taras Lazkov
Tetiana Vietrova (Тетяна Вєтрова)
Timofey Reshetnyak
Vadim Kolesnikov
Vadim Lukin
Vladimir Mikhailyuk
Vladislav Dyachkov
Vladislav Kozhin
Yaroslav Goryuchkin
Yaroslav Sokolovskiy
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevheniia Melnykova (Євгенія Мельникова)
 
Schedule
 

Saturday - October 7th, 2017

09:00


REGISTRATION

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
10:05

OPENING CEREMONY

10:20

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:30
10:20

4x4x4 Blindfolded

 Final
11:05

Square-1

 C. First - Cutoff 1:00
11:40

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:50
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 One-Handed

 C. First - Cutoff 1:20
14:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
14:35

Ivy

15:00

Clock

 Combined Final - Cutoff 25.00
15:40

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:20
16:50

Square-1

    Final
17:15

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
18:15

5x5x5 Cube

 Final
18:45

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:30
19:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Sunday - October 8th, 2017

08:05


REGISTRATION

08:05

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
09:10

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:00

TUTORIAL

10:20

3x3x3 Cube

 First Round
11:40

2x2x2 Cube

 First Round
12:35

Mirror

12:55

LUNCH

13:55
14:35
15:05

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:40

3x3x3 Cube

 Second Round
16:40

2x2x2 Cube

 Second Round
17:20

3x3x3 With Feet

 Final
17:20

4x4x4 Cube

    Final
17:40

Pyraminx

    Final
17:55

Skewb

    Final
18:10

2x2x2 Cube

    Final
18:20

3x3x3 One-Handed

    Final
18:35

3x3x3 Cube

 Final
19:30

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)