GLS Cup V 2017
Gdańsk
Poland
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
 
Competitors
Adam Polkowski
Aleksander Ponto
Damian Malinowski
Dawid Jaśkiewicz
Dominik Kasprzak
Dylan Wyrzykowski
Filip Dąbkowski
Grzegorz Pacewicz
Hubert Kwasigroch
Ignacy Bukowski
Ignacy Turek
Igor Ośmiałowski
Jakub Bukowski
Jakub Dutkiewicz
Jakub Mularczyk
Jakub Pawlak
Jakub Sygit
Jan Grzyb
Jan Jakubowski
Jan Jucewicz
Jonatan Kłosko
Kacper Grzelakowski
Kalina Jakubowska
Karol Konopka
Karolina Czuraj
Karolina Wiącek
Kinga Klonowska
Krzysztof Bober
Krzysztof Bruski
Lilianna Polkowska
Maciej Czapiewski
Maksymilian Piskorowski
Malwina Szopińska
Marcin Jakubowski
Marcin Kupis
Marcin Stachura
Marek Pepke
Marek Zgrzywa
Marta Żywicka
Mateusz Kanarski
Mateusz Szwugier
Małgorzata Nowagiel
Michał Bogdan
Michał Rzewuski
Michał Wojcieszek
Michał Wroński
Mikołaj Kamiński
Oskar Kaczmarek
Oskar Krzaczek
Oskar Lewandowski
Oskar Ponto
Patrycja Michalska
Patryk Milewczyk
Patryk Zawieja
Paweł Dembicki
Paweł Kamiński
Paweł Kamiński
Paweł Rybak
Piotr Frankowski
Piotr Kitowski
Piotr Kuchta
Piotr Szulc
Przemysław Rogalski
Rafał Borkowski
Stanisław Szyszka
Szymon Glura
Szymon Hofman
Szymon Walczak
Szymon Zborowski
Tomasz Kiedrowicz
Tymon Kolasiński
Tymoteusz Dziełak
Weronika Czuraj
Witali Bułatow
Wojciech Knott
Wojciech Szatanowski
Łukasz Burchard
 
Schedule
 

Saturday - October 21st, 2017

08:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
09:55

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
11:20

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
12:20

REGISTRATION

12:50

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 10.00
13:40

LUNCH

14:15

Pyraminx

    Final
14:35

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:10
15:45

Skewb

 Combined First
Cutoff 10.00
16:35

Combined First

 Cutoff 6.00
17:20

4x4x4 Cube

    Final
17:40

Skewb

    Final
Sunday - October 22nd, 2017

09:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 30.00
10:00

2x2x2 Cube

 Second Round
10:30

3x3x3 One-Handed

    Final
10:55

3x3x3 Blindfolded

 Combined First
Cumulative Limit 12:00
11:50

Rubik's Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
13:30

LUNCH

14:10

3x3x3 Blindfolded

    Final
14:35

Rubik's Cube

 Second Round
15:30

2x2x2 Cube

    Final
16:00

Rubik's Cube

 Final
17:00

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)