Guatemala Championship 2017
Ciudad de Guatemala
Guatemala
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Aaron Albarizaez Patzan
Abraham Torres Ortíz Aguirre
Adrián Ramírez
Aldo José Gramajo de León
Alessandro Prado Garzaro
Alexander Batz
Américo Pineda Guerrero
Andrés Alberto Mazariegos Chavez
Andres Prado Garzaro
Ángel Isaí Alquí Rosales
Angel Ruano
Antoni Estebanajvix Coc
Ariel Alexander Galicia Gallardo
Arjey Salomón García Mejía
Audrick Raúl Veliz Hernandez
Axel Miranda
Brandon Noé Carrera Hernández
Brayan Ramírez
Carlos Eduardo Lopez Pocasangre
Cristhofer Isaac Patzán Martínez
Daniel Escobar
Daniel Estuardo Tobar López
David Alejandro Morales Lopez
Dereck Chou-Jo
Diego Fernando Barrios Orozco
Diego Tobar
Douglas Marco Tulio Pereira López
Dylan Rene Centeno Chevez
Eddie Alejandro Cruz Gutierrez
Eder Alberto Samayoa Lopez
Edgardo Gálvez
Engel Josue Morales Cruz
Erick Estuardo Miranda Lopez
Erick Rosales Boj
Ericka Chay Barillas
Ernesto Torres Ortiz Ramírez
Esau Mazate
Esdras Rodolfo Toc Hi
Estheban Heredia
Fernando José Muchuch Chavez
Gabriel Barrios
Gerson Alvarez
Isabel Baten
Isidro Ramírez Domínguez
Javier Alexander Alfaro Ojeda
Jefferson Antonio Morales Cruz
Jesser Armando Ramírez Diaz
Joel Hernández
Jorge Elí Sierra Si
Jorge Fernando Barrios Alay
Jose Alberto Díaz Maldonado
Jose Bran
José Enrique Jiménez
Jose Enrique Lopez Somoza
José Julián Pineda Burgos
Josué Arévalo
Juan Jorge Morales
Juan Jose Ajcam
Juan Luis Solórzano
Juan Manuel Carrillo Villatla
Juan Pablo Juarez
Juan Pablo Mendez Martinez
Julio Sebastián Hernández Batres
Jurgen Lara
Katherine Aguilar
Kevin David Avila Lopez
Kevin Iván Sierra Si
Kevin Ochaita
Kevin Saul Mejia
Lazaro Alejandro Rodriguez Chinchilla
Luis Diego Castillo
Luis Esteban Morales Orozco
Luis Pablo Sipaque Robles
Manuel Aleandro Chang Pérez
Manuel Chuc
Manuel Sebastian Azurdia Morales
Marcos Jacome
Marcos Rafaél Chavez
Mario Alejandro De León Godinez
Miguel Andrés Morales Alvarado
Natalia Sosa
Nery Gerardo Girón Artola
Olander Rafael Hernández Morales
Osmar Sic
Otto Estuardo Juarez Miranda
Otto Normanns
Pablo Say
Renatto Esteban Guzmán Sosa
Ronald Josué Sicá Alvarado
Santiago Rivas
Sergio Antonio Menéndez Cardona
Sergio Bulux
Thelma Carolina Morales Jordán
Wilmer Torres
Yovany Barrera
 
Schedule
 

Saturday - October 21st, 2017

07:00

REGISTRATION

08:30

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 45.00
09:30

Rubik's Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
11:30

Pyraminx

 Combined Final
Cutoff 30.00
12:30

LUNCH

13:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
15:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
16:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:30
17:00

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 45.00
17:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
Sunday - October 22nd, 2017

08:00

2x2x2 Cube

 Second Round
08:45

Rubik's Cube

 Second Round
09:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:00
10:45

Rubik's Clock

 Final
11:15

3x3x3 Blindfolded

 Final
12:00

LUNCH

13:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
14:00

4x4x4 Cube

 Final
15:00

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 1:30
15:45

Square-1

 Combined Final
Cutoff 45.00
16:30

2x2x2 Cube

 Final
17:00

Rubik's Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are CST (GMT-6)