Happy Cubing El Salvador 2017
San Salvador
El Salvador
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
 
Competitors
Adrián Ramírez
Angel Ruano
Antonio Lobo Córdova
Bryan Ernesto Córdova Olivares
Carlos Eduardo Martinez Velasquez
Carlos Ernesto Alfaro Ventura
Carlos Jose Trigueros Rivas
Carlos Salvador Garcia Tejada
César Alexander Sánchez Rodríguez
Dennis Bolaños
Diego Francisco Gálvez Valencia
Diego José Reyes López
Dylan Alexander Leon Velasquez
Dylan Rene Centeno Chevez
Eduardo Alberto Mora Osorio
Edward Ernesto Guevara Berrios
Edwin Fabiani
Enrique José Cardona Guardado
Erick Josue Pichinte Coronado
Fancisco Eliseo Sanchez Merlos
Fernando Daniel Domínguez Castaneda
Francisco David Alas López
Francisco Rosales Sandoval
Gabriel Alejandro Martinez Velasquez
Gabriel Ernesto Linares Herrera
Gerson Elias Aquino Garcia
Isai Oswaldo Gonzalez Canessa
Jaime Pachecho Gálvez
Javier Ernesto Reyes Alburéz
Joel Hernández
Jorge Coreas
Jose Atilio Aguilar Acosta
José Daniel Rodríguez
José Enrique Jiménez
José Martín Luna Ramos
Leandro García
Luis Alonso Inestroza Henriquez
Luis Salvador Batarsé Soto
Melvin Gaitán
Miguel Berganza
Miguel Clavel
Morris Jonatan Díaz Sánchez
Nancy Ramírez
Oscar Rene Mejia Aguirre
Oswaldo Guevara
Paola Lizeth Jiménez
Pedro Alberto Batarsé
Rafael Eduardo Domínguez Alfaro
Rodrigo Javier Mejía Merino
Rodrigo Josué Guzmán Rosales
Samuel Cuellar Ramirez
Steven González
Tatiana Gaitan
Vladimir Ernesto Fajardo
Wilfredo Martínez Cota
 
Schedule
 

Sunday - October 29th, 2017

07:00


REGISTRATION

09:00

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 15.00
10:00

Rubik's Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
11:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 30.00
12:00

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 20.00
12:30

LUNCH

13:30

3x3x3 Blindfolded

 Final Round
14:15

5x5x5 Cube

 Combined Final - Cutoff 3:30
14:45

6x6x6 Cube

    Combined Final - Cutoff 7:00
15:05

Megaminx

    Combined Final - Cutoff 3:30
15:25

Rubik's Cube

 Second Round
16:10

Pyraminx

    Final
16:30

3x3x3 One-Handed

    Final
16:50

4x4x4 Cube

 Combined Final - Cutoff 2:00
17:20

2x2x2 Cube

    Final
17:40

Rubik's Cube

    Final
18:00

AWARDS

All times are CST (GMT-6)