Mijas Open 2017
Mijas, Málaga
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Combined First
Final
 
Competitors
Abel Pérez Gisbert
Adrian Diego Peter
Alberto Cándido Amores Navas
Alberto Mostazo Cañada
Alejandro Catalán Noviembre
Alejandro Claros Pérez
Alejandro Zandevakili Campos
Álvaro Alonso
Álvaro Iturbe Jabaloyes
Álvaro Loring García
Andrea Tamayo Burgos
Andrés Rodríguez Galán
Ángelo Taipe
Antonio David Bastida Zamora
Antonio Miguel Mudarra Vela
Antonio Navas Villalta
Antonio Ortega Muñoz
Ayoub Fehri Boulaadas
Carlos Gutiérrez Castañeda
Carlos Manuel Janeiro Sánchez
Carlos Méndez García-Barroso
Celia Cuevas Saviel
Claudia Galdeano Bernardo
Cristina Iturbe Jabaloyes
Cristóbal Carrasco Luque
Daniel Pavón Gómez
Darío Montalvo Ureña
David Bautista García
David Benedicto Ribera López
David Sánchez Serrano
David Zaheri Prieto
Diego Rosado Rojas
Elena Gutiérrez Caracuel
Elvis Muñoz Pizzani
Eulogio Quemada Torres
Fernando Sáez Lázaro
Fernando Sampalo Gómez
Francisco Javier Molina Bautista
Francisco José Moreno Valiente
Francisco José Sánchez Diago
Gabriel González Svetkin
Gabriel Llavero Torres
Gonzalo Blanco Herrero
Guillermo Cascales Ñíguez
Ibrahim del Pozo Ait Elhend
Ismael Bastida López
Javier Encinas
Jesús Bastida Gil
Jesús Conejo Boraita
Jesús Palmero Badillo
Jordi Borrell
Jorge Cámara Serrano
Jorge Martín Espinosa
José Enrique Castillo Gómez
José Luis Molina López
José Manuel Toledo Betancor
Juan Antonio Carrasco Mangas
Juan Elías Galeote Cazorla
Juan José Mena Sánchez
Juan José Rodríguez González
Leo Partinén Calvo
Leonard Wetzel
Lorenzo Escobar Kraskouskaya
Lucas del Olmo García
Luis J. Iáñez
Luis Vivancos Cano
Manuel Arjona Crespo
Manuel Jesús Muñoz Cortés
Manuel Peñas Sánchez
Marcos Aparicio Caro
Marcos Cruz Carvajal
Marcos Flores Castilla
Maximiliano Gabriel Rodríguez
Miguel Ángel González-Herrero García
Miguel Ángel Román Arrebola
Miguel García Guzmán
Miguel Jiménez Mangas
Miriam Xi Mudarra Hurtado
Mohamed Ben Driss Chokri
Nabil Aldihni García
Nico Buijs Estévez
Nikos Loizou
Pablo Botella Jiménez
Pablo Luque Maldonado
Rafael Larrosa Arroyo
Rafael Muñoz Muñoz
Rafael Rodriguez Santana
Raúl Francés Vera
Ricard Albí Bros
Rocío Bautista Moreno
Rodrigo Luque Zayas
Rubén Moreno Martinez
Sacha Pier Maccow
Samuel Martín Arenas
Yibran Pacheco
Yolanda Ureña Peña
Zuheir Daowd
 
Schedule
 

Saturday - November 11th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:30

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30 - Limit 5:00
10:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00 - Limit 5:00
11:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30 - Limit 4:00
12:45
13:45

Skewb

 Combined First
Cutoff 30.00
14:30

LUNCH

16:00

2x2x2 Cube

 First Round
17:00

Rubik's Cube

 First Round
18:30

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 1:00 - Limit 3:00
19:15

2x2x2 Cube

 Second Round
20:00

Rubik's Cube

 Second Round
Sunday - November 12th, 2017

09:30

3x3x3 Blindfolded

 Final - Cumulative Limit 10:00
10:00

4x4x4 Cube

 Final - 24 proceed
10:30

Pyraminx

 Final
11:00

Skewb

 Final - 24 proceed
11:30

2x2x2 Cube

 Final
12:00

Rubik's Cube

 Final
12 proceed
13:00

AWARDS

All times are CET (GMT+1)