Cariri Open 2017
Juazeiro do Norte, CE
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Afonso Henrique Anastacio Calabria
Akiro Meneses Chikushi
Alan Manoel Souza Maciel
Alan Wilson Anastacio Calabria
Alice Kellen da Silva
Alícia Mirelle Alves da Silva
Alzira Barros Honorato
Ana Júlia Galvão Pereira
Andrey da Conceição Santos
Angelo Roncalli de Menezes Santana Filho
Antonio Augusto Lima de Sousa
Antônio Helmano Reis Dias Bezerra Filho
Aricsson Miguel Brito da Silva
Arthur de Souza Ramalho
Daliny Máximo de Oliveira
Diogo Rafael Almeida da Silva
Emilly Camily Siqueira
Érika Jamiles dos Santos Oliveira
Gabriel Rodovalho Gomes
Iasmim Geovana Brune da Silva
Igor Mesquita Bezerra
Jefferson Nunes Brito de Oliveira
João Alison Rodrigues Nogueira
Jonas Martins Ferreira
Jonatas Silva Lima
Josilânia da Silva Araújo
Kaleu Castelo Lins de Albuquerque
Karlla Fernanda Luna Chikushi
Kawanny Laysa de Santana Morato
Luan Mendes Teixeira
Luca Eros Matos Eustáquio
Luciano Eustáquio Ricardo
Luis Felipe Dantas Morais
Luiz Fellipe Oliuza Leal Silva
Manoel Francisco Araújo Bernardo
Maria Aparecida da Silva Pereira
Maria Eduarda Oliveira Galvão
Marília Eduarda dos Santos Torres
Marlon de V. Marques
Micaelly de Arruda Albuquerque
Pablo Eduardo Nikolais Teixeira Bonifácio da Silva
Raíssa Mendes de Arruda Rodrigues
Ricardo Mendes de Arruda Rodrigues
Sabrina da Silva Souza
Sebastiana de Souza Silva Rodrigues
Tarcísio dos Santos Cruz
Unaldo Buttowski Lima
Valdison Fernandes
Victor Alexandre Fernandes Campos
Vinicius Kauam Narciso
Wesley Santos Lima
 
Schedule
 

Saturday - November 18th, 2017

08:00

REGISTRATION

08:15
09:00
09:45

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:30
10:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 5:00
11:30

Pyraminx

 Final
12:00

LUNCH

13:00

Team Solve

Final
13:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 4:00
14:30

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
15:30

Skewb

 Final
16:00

4x4x4 Cube

 Final
16:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
17:40

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Sunday - November 19th, 2017

08:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
09:10

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 2:00
10:00

2x2x2 Cube

 First Round
10:45

Rubik's Cube

 First Round
12:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
12:40

LUNCH

13:30

2x2x2 Cube

 Second Round
14:00

3x3x3 One-Handed

 Final
14:30

Rubik's Cube

 Second Round
15:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 4:00
16:15

2x2x2 Cube

 Final
16:45

Rubik's Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are BRT (GMT-3)