Ural Autumn 2017
Chelyabinsk
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Aleksey Bakulin
Aleksey Ivanov
Alexandr Novosyolov
Alexandr Skrynnik
Anastasia Dyurdeeva
Andrey Antipov
Andrey Dyatlov
Andrey Kolevatykh
Anton Lyapin
Artem Evtushenko
Artem Naumkin
Artem Viazovoi
Artemiy Alyabev
Chingizkhan Mukhametdinov
Daniil Yakupov
Danil Artemev
Danil Galiev
Denis Kalyakin
Denis Zobusov
Dmitriy Maltsev
Dmitry Evtushenko
Dmitry Shelomencev
Egor Potapov
Ekaterina Shutenko
Elizaveta Reynik
Ewsey Obzherin
Georgii Subbotin
Georgiy Doksov
German Voinkov
Grigorii Shalashov
Ignat Voroshchuk
Ilia Murmulyak
Ilya Naumov
Ilya Tarhanov
Iurii Rylskikh
Ivan Afanasiev
Ivan Rudzevich
Kirill Ugarov
Kostya Patrakov
Lev Tereschenko
Matvey Chatkin
Matvey Konyshev
Matvey Kulbatsky
Max Petrov
Michail Fadeev
Mikhail Andreev
Nikita Bespalov
Nikita Chilchagov
Nikita Gavrilenko
Nikita Grebenkin
Oleg Martynov
Pavel Khramtsov
Pavel Savelyev
Roman Minyaev
Savva Yugov
Semyon Terskov
Seraphim Golovkin
Sergey Bublikov
Sergey Markelov
Sergey Spotaru
Sergey Trofimov
Sergey Yegorov
Stepan Boyko
Timofey Kulbatskiy
Timur Yulmukhametov
Vadim Savelyev
Vasiliy Sitnikov
Vasily Stasyev
Vitaliy Takanov
Vlad Loparev
Yulia Koklugina
 
Schedule
 

Saturday - November 18th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:30

7x7x7 Cube

 C. Final - Cutoff 7:00
10:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 6:00
10:30

3x3x3 One-Handed

 First Round
11:30

Square-1

 Combined First - Cutoff 2:00
12:10

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:30
13:20

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 5:00
14:00

LUNCH

14:40

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
15:40

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
16:30

Square-1

    Final
16:50

3x3x3 One-Handed

    Final
17:10

Rubik's Clock

 Combined Final
Cutoff 2:00
Sunday - November 19th, 2017

09:10

REGISTRATION

09:40

OPENING CEREMONY

09:50

Rubik's Cube

 First Round
11:00

2x2x2 Cube

 First Round
12:00
13:00
14:00

LUNCH

14:40

Rubik's Cube

 Second Round
15:20

2x2x2 Cube

    Final
15:40

Pyraminx

    Final
16:00

Skewb

    Final
16:20

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:10

Rubik's Cube

    Final
17:30

AWARDS

All times are YEKT (GMT+5)