Andorra 2017
Andorra la Vella
Andorra
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
Combined Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Adrià Martínez Rodríguez
Adrià Prats
Agustín Díaz Morón
Alan Chang
Albert Truque Bertran
Aleix Bossa Gonzàlez
Alejandro Riveiro Rodríguez
Alexander de Blois
Arnau Ferrer Cabanes
Arnau Tous Mateu
Berta García Parra
Bruno de Febrer
Carlos Carneros Torner
Ciro Roa Sánchez
Clément Cherblanc
Daniel Pérez Hoscheid
Dario Roa Sánchez
David Doblas Hernández
David Francome Padilla
Eddy Deturche
Enric Martínez Cot
Francesc Martos Carrión
Gabriel de Carvalho Mouta
Genís Vicens Viola
Helena Vela García
Ismael Lorente
Jan Pubill Caballero
Janot Alabert Planas
Javier Tirado Ortiz
Jolan Guilley
Kevin Ramírez Macías
Laura Tarrés Gimeno
Mae Forner Rovira
Manel Cusachs Gil
Manel Prestieri
Marc Capdevila Ginestet
Marcos Ameijeiras Moreno
Martí Sansa
Mateo Houzeaux
Mauro Moises López
Mircea Crisan Córdoba
Mireia Muñoz Gimeno
Nicolás D'Annunzio Muñoz
Oscar Romero Garreta
Pablo Ferrando Brunet
Pau Serrahima Ollé
Pau Vela García
Pedro Luis Muñoz Yañez
Pedro Plaza Saavedra
Pere Cerdà Sanchis
Samuel Crisan Córdoba
Sergi Sabat
Sergi Sansa
Siro Mayo Cudinach
Timothé Ringeard
Ting Sheng Bao Yang
Wilfrid Py
Xènia Subirats
 
Schedule
 

Saturday - November 25th, 2017

10:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
11:00

Skewb

 Combined Final
Cutoff 30.00
11:45

Square-1

 Combined Final - Cutoff 45.00
12:15

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 30.00
12:45

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 30.00
13:30

Rubik's Cube

 First Round
14:30

LUNCH

15:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
16:15

Pyraminx

 Combined Final - Cutoff 30.00
16:55

3x3x3 Blindfolded

 Final - Cumulative Limit 10:00
17:25

Rubik's Cube

Second Round
18:10

2x2x2 Cube

Second Round - Tentative
18:40

3x3x3 One-Handed

 Combined Final - Cutoff 45.00
19:10

4x4x4 Cube

Final - Tentative
19:40

2x2x2 Cube

   Final
20:00

Rubik's Cube

Final
20:30

AWARDS

All times are CET (GMT+1)