Weston-super-Mare Open 2017
Weston-super-Mare
United Kingdom
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adam Greenwood
Ainesh Sevellaraja
Alex Burns
Alexander Biraben-Renard
Alexander Mutch
Andrea Javier
Andrew Hawley
Andy Nicholls
Angus Hamill
Bailey O'Brien
Barnaby Hosking
Ben Ridley
Bertie Longden
Bowie Brennan
Brodie Lee Lashbrook
Callum Hales-Jepp
Cameron Jones
Charlie Stark
Chris Wall
Chris Wright
Christopher Morris
Conor Cronin
Cornelius Dieckmann
Cuan Crossingham
Daniel J. Hodder
Daniel Sheppard
Daniel Wright
David Lim
David Shotter
Demetrius Swainston-Harrison
Ekko Balodimos-Mahi
Eli Jay
Elizabeth Shirley
Ethan Campbell
Ethan Russell
Evan Liu
Ewan McCowan
Fabio Schwandt
Felix Brook
Finn Ickler
Francis Saunders
Freddie Smith
Fynn Honeyman
George Austin
Harrison Hillier
Harry Glozier
Harry Savage
Henry Asker
Henry Jones
Isaac Searle
Jacob Gee
Jacob Rose
Jacob Tremelling
Jake Green
James Kilgour
James Mitchell
James Molloy
Jason Bird
Joe Brook
Joe Ewbank
Joey Gouly
John Magowan
Jordan Baum
Joseph Briggs
Josh Loveridge
Kai Slater
Lewis Byng
Louis Robinson
Luke Leech
Mark Adams
Mark Aziz
Mark Ostrom
Mark Rivers
Matteo Hanna-Amodio
Matthew Alford
Matthew Prestwich
Mattie Green
Max Day
Maximilian Konig
Milhouse Gibbons-Paul
Naglis Peciulis
Nathan Nesling
Nevins Chan Pak Hoong (陈百鸿)
Noah Chitty
Noah Crossingham
Oaken Travis
Oliver Frost
Oliver Sarafin
Oliver Smith
Oscar Jones
Otto John Moxey-White
Paul Austin
Pawel Szostak
Peter Smith
Philipp Weyer
Rajinder Mahi
Rebecca Compton
Robert Morris
Robert Yau
Rosie Matthews
Rowan Yardley
Samuel Spendla
Sarah Whatty
Steven Kearns
Thomas Bevan
Thomas Clark
Thomas Dooley
Thomas Visaya-Neville
Tim South
Tom Salmon
Tom Savage
William Wright
Zak Walters
Zeeshan Majeed
 
Schedule
 

Saturday - November 25th, 2017

09:15

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 30.00
10:00

Skewb

 Combined First
Cutoff 30.00
10:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
11:45

3x3x3 Blindfolded

 First Round
12:30

4x4x4 Blindfolded

 Final
13:30

Rubik's Clock

 Combined First
Cutoff 30.00
14:30

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
15:30

2x2x2 Cube

Final
16:00

Skewb

Final
16:30

Rubik's Clock

Final
17:00

4x4x4 Cube

Final
18:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
19:45

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - November 26th, 2017

09:15

Rubik's Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
10:30

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 30.00
11:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
12:45

LUNCH

13:30

Rubik's Cube

Second Round
14:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
15:30

Square-1

 Combined Final
Cutoff 45.00
16:15

Pyraminx

Final
16:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
17:30

5x5x5 Cube

Final
18:00

Rubik's Cube

Final
18:30

AWARDS

All times are GMT (GMT)