PSKubing 2017
Aschaffenburg
Germany
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrian Freund
Alexander Botz
Alwin Rölz
Amelie Dieterich
Andrea Thull
Annika Stein
Britta Paus
Bruno Vervoort
Christian König
Christina Hafner
Christine Brychcy
David Herrera
Elián Olea Catalán
Emil Schwarz
Fabian Simon
Fabio Freund
Felix Herrera
Fin Thiessen
Finn Heukelbach
Frederik Rollmann
Friedrun Schauer
Gregor Billing
Gustav Schauer
Hanns Hub
Helmut Heilig
Jan Bentlage
Kevin Gerhardt
Konstantin Jaehne
Laura Holzhauer
Laura Ohrndorf
Leon Schmidtchen
Leslie Ehrhardt
Liam Carcreff
Lina Graf
Lina Landwehr
Linus Buck
Linus Frész
Logan C. Helmes
Luca Olea Catalán
Malte Ihlefeld
Markus Wolf
Maxim Hildt
Milena Oppelt
Minhyun Kim (김민현)
Moritz Brenner
Noah Kraft
Oliver Fritz
Patrick Möhlen
Patrick Wolz
Pauline Clémenceau
Philipp Weyer
Ricardo Olea Catalán
Robert Paus
Rui Reis
Sebastian Weyer
Simon Kalhofer
Sophia Burian
Thierry Frising
Tim Schädel
Timo Ludwig
Timucin Kara
Valentin Herrera
Valentin Hoffmann
Wilhelm Kilders
 
Schedule
 

Saturday - November 18th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:05

3x3x3 Fewest Moves

 Final
10:10

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:25
10:55
11:25

Megaminx

 Final
12:20

LUNCH

13:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
13:15
13:55

3x3x3 One-Handed

 First Round
14:40

5x5x5 Cube

 First Round
15:50

Pyraminx

    Second Round
16:15

Skewb

 Final
16:45

Square-1

    Final
17:05

3x3x3 One-Handed

    Final
17:30

5x5x5 Cube

 Final
18:10

Pyraminx

    Final
Sunday - November 19th, 2017

08:15

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
09:50

2x2x2 Cube

 First Round
10:30

Rubik's Cube

 First Round
11:20

3x3x3 Blindfolded

 First Round
12:05

LUNCH

12:45

4x4x4 Cube

 First Round
13:45

2x2x2 Cube

 Second Round
14:15

Rubik's Cube

 Second Round
15:40

2x2x2 Cube

    Final
15:55

3x3x3 Blindfolded

    Final
16:10

4x4x4 Cube

    Final
16:30

Rubik's Cube

 Final
17:35

AWARDS

All times are CET (GMT+1)