Minsk Open 2013
Minsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksey Avtushko
Aleksey Rudakov
Alexandr Alexeev
Alexey Polyashov
Alina Fedosenko
Anastasia Tsed
Anastasiya Kaloshina
Anatoliy Shatilo
Anatoly Kim
Andrei Hiziuk
Andrey Krasovskiy
Andrey Masal'skiy
Andrey Mihaevich
Andrey Polegoshko
Anton Brazovskiy
Anton Rostovikov
Artem Budugovskiy
Artem Chuzhov
Artem Savosik
Bogdan Dovbysh
Cheslav Zhuravskiy
Denis Yakovlev
Dmitriy Kalinovskiy
Dmitry Boltov
Dmitry Karyakin
Dmitry Sudanov
Dzmitry Melesh
Evgeniy Ignatyuk
Evgeniy Pavskiy
Evgeny Chak
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ilya Kukharyonok
Ilya Shimanovich
Ilya Tereshko
Ilya Zabrodsky
Ivan Makachev
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Kirill Mamonov
Maksim Gavrilyuk
Maksim Sezen'
Maxim Chechnev
Mykyta Pohorielov (Микита Погорєлов)
Nikita Loyko
Nikita Moroz
Nikolay Evdokimov
Oksana Ruzaeva
Oleksandr Borysenko (Олександр Борисенко)
Olga Tikhonovich
Pavel Evsaev
Pavel Shcherbak
Pavel Yushkevich
Philip Khursevich
Robert Rataevski
Roman Chaley
Roman Danil'chik
Ruslan Karnilo
Rustam Valeev
Sergey Safonov
Stanislav Pal'chekh
Svetlana Goncharova
Svetlana Mitrakhovich
Timofey Barsukov
Ustin Vashchenko
Valeriya Gaidarly
Valeriya Pavlova
Vasiliy Sinyak
Viktor Danilov
Viktor Gurinovich
Viktor Ivanov
Viktor Titinok
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Orlovskiy
Vladislav Vavilov
Yana Gribacheva
Yulia Drozd
Yury Kebets
Zakhar Yaroshenko
 
Schedule
 

Saturday - September 21st, 2013

09:30


REGISTRATION

10:15

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:45
11:15

3x3x3 One-Handed

 First Round
12:00

Rubik's Cube

 First Round
13:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:10

LUNCH

15:00
15:40

Rubik's Cube

 Second Round
16:25

2x2x2 Cube

 First Round
17:10

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - September 22nd, 2013

10:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
11:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
11:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
12:45

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
13:45
15:00

LUNCH

15:45

4x4x4 Blindfolded

 Final
16:45

2x2x2 Cube

    Final
17:00

3x3x3 One-Handed

    Final
17:15

Pyraminx

    Final
17:30

4x4x4 Cube

    Final
17:50

Rubik's Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are FET (GMT+3)