Grand Cube Open 2017
Chennai
India
 
3x3x3 Cube
First Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
 
Competitors
Aadithya Murthy
Abbinav Sankar Kailasam
Abdur Rahman
Adhruth Ganesh
Adithya Shankar Bhat
Adithyaa Anand
Aditya Gajendran
Aditya Hari
Aditya Ravindran
Akash Venkatasubramanian
Amokavarshan Sidharthan
Ananthan Rajiv
Anirudh Alagappan
Anirudh Kathera
Anirudh Kriishnan Arun
Anirudh Srinivasan
Anish Krishnan Ganesh
Anivrudh D. Kuttuva
Anush Venkatasubramanian
Arimugan Raguraman
Arjun Arunachalam
Arjun Paranthaman
Arun Chermakani
Arun Kannan
Ashwath Venkatagiri
Athul Gokuldas
Baibhab Patra
Balachander Packirisamy
Chandran Lingesh
Daniel Koilpillai
Deepan Kumaar Adaikkalam
Dhanu Prakash
Dharmesh Saravanan
Dharsan Karthikeyan
Dharun Kumar
Dhruvarajsinh Puwar
Emmanuel Rajapandian
Gautham Raghavendra
Gokul Krishna Balaji
Hari Anirudh
Hariharan Saravanan
Hemvarshan Muthukumar
Imruthun Meenakshisundaram
Jainendra Jain
Joel Mathew
Joshua Koilpillai
Kapilesh Ganesh
Kapilesh Nagarajan
Kaushik Murugesan
Kishore Kumar
Kishore Prakash
Krishna Vijayraghavan
Kunaal Parekh
Kushal Asish
Lakshimi Rajaram
Manoj Kumar Subramaniyam
Manoj Magesh
Mithilesh Gopalakrishnan
Mohamed Faiz
Mohammed Razal
Mohan Balaji
Mohideen Asif
Naganesan Thirunavukarasu
NandaKishore Vidur
Nithilan Selvakumaran
Pradeep Sudakar
Pradhu Senthil
Pradhyun Naresh
Pranaov Srikanth
Pranav Padmanabhan
Pranav Prabhu
Pranay Padavala
Prasanna Krishnamoorthy Maheshkumar
Praveen Shankar
Priyanshu Kundu
Raghav Rangabashyam
Raghuraman Rajagopalan
Rahul Jayaraman Seenivasan
Rajesh Shankar
Rakesh M. Vaideeswaran
Ritunandhan Satheesh Kumar
Roshan Kumar
Sachin Arvind
Sahil Sameer Neugui
Sai Mrudhun
Saket Balasubramaniam
Sandeep Rajaram
Sanjay Sriram
Sanjit Patibanda
Santosh Naranapatty
Sara Saleemuddin
Saravanan Gowthaman
Sarvesh Suryanarayan
Sashwat Balaji
Sathya Sairam
Shashank Kumar
Shreevatsh Rajkumar
Shri Giridhar Kumar
Siddharth Ramanathan
Sivakumar Sundaram
Soami Kapadia
Sobhan Karthik
Sree Vathsan
Sreedhar Prabhu
Sreeman Adarsh
Sripad Sarma Katrapati
Sriram Bhaskar
Subash Karnan
Sudev Gunasekaran
Sudev Harish
Sudharshan Arvind
Sundararaman Keshav
Suresh Kesavan
Suseendran Ramakrishnan
Syed Uzair Ahmed
Tarun Karthik Kumaravel
Thabares Nazeer Basha
Vaishnav Nitesh
Varunessh Kumaran
Veddhanth Chakravarthy
Venkat Ram
Vijay Ganapathy
Vijay Kishore
Vinayak Gupta
Vineesh Suresh
Vishal Mohanraju
Vishal Ravi
VishalSrivatsava AlurVenkatesh
Vishnu Venkatesh
Vishveshwar Prasad
 
Schedule
 

Sunday - November 26th, 2017

09:00

4x4x4 Blindfolded

 Combined Final
10:00

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final
10:30

3x3x3 Cube

 First Round
12:00

2x2x2 Cube

 First Round
13:00

LUNCH

13:45
14:30

Skewb

 Combined Final - Cutoff 25.00
15:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
Cutoff 1:00
15:45

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
16:45

3x3x3 Cube

 Second Round
17:30

2x2x2 Cube

    Final
17:45

Pyraminx

    Final
18:00

3x3x3 One-Handed

   Final
18:15

3x3x3 Cube

Final
18:45

AWARDS

All times are IST (GMT+5.5)