Brasília Spring 2017
Brasília, DF
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Final
Square-1
Final
 
Competitors
André Rodrigo César Pinheiro Monte Amado
Arthur Marreira Ribeiro
Beatriz Cação Silva
Caio Almeida Martins
Danilo Nery Silva de Oliveira
Davi de Souza Matos
Eduardo Freire dos Santos
Érico Lopes de Souza
Fabio Bini Graciose
Felipe Andrade Fernandes
Felipe Eduardo Alves de Faria
Gabriel Bareicha de Oliveira
Gabriel Faria
Gabriel Soares dos Santos
Gustavo Kenzo Araki Takechi
Gustavo Ruas Sarmento de Almeida
Jéssica Cristina Medeiros Soares
João Eduardo Favorito Radel
Joao Filipe de Oliveira Souza
João Luiz Melo Novaes
João Vitor Loureiro Ribeiro
José Luiz Martins de Almeida e Souza
Lavynia Marques Leite
Luiggi Giovanucci
Maria Júlia Lustosa Araújo
Marlon de V. Marques
Matheus Barbosa de Miranda
Matheus Feitosa
Matheus Vieira Cordeiro dos Santos
Miquéias Dantas dos Santos
Pedro Henrique Cunha de Andrade
Rafael Medeiros de Alencar
Rafael Sekia de Souza
Rafael Victor Lopes da Silva
Rafael Vinhal Vaz Rodrigues
Samuel Antônio Araújo de Jesus
Thiago Tostes
Valdinei Cordeiro dos Santos
Vinícius Matheus Varjão dos Reis
Vinicius Oliveira de Meireles
Vitor Varjão Chiang
Wesley Oliveira Dias
 
Schedule
 

Saturday - December 2nd, 2017

08:00

REGISTRATION

08:10

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
09:20
10:00
10:45

Skewb

 Final
11:30

Pyraminx

 Final
12:00

Square-1

Final
12:30

LUNCH

13:20

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
14:30

2x2x2 Cube

 First Round
15:10

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
16:10

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
17:00

2x2x2 Cube

 Final
17:30

4x4x4 Cube

 Final
Sunday - December 3rd, 2017

08:00

REGISTRATION

08:10

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
09:20

3x3x3 Cube

 First Round
10:50

3x3x3 One-Handed

 First Round
11:50

3x3x3 Blindfolded

 Final
12:30

3x3x3 Cube

 Second Round
13:30

3x3x3 One-Handed

 Final
14:00

3x3x3 Cube

 Final
14:30

AWARDS

All times are BRST (GMT-2)