GLS Final 2017
Gdańsk
Poland
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Second Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adam Polkowski
Alex Korożan
Bartosz Ochał
Damian Malinowski
Daniel Chudecki
Dominik Kasprzak
Dylan Wyrzykowski
Filip Goike
Franciszek Caspari
Franciszek Fidos
Grzegorz Jałocha
Hubert Kwasigroch
Ignacy Bukowski
Ignacy Turek
Igor Ośmiałowski
Iwo Staniszewski
Jakub Bukowski
Jakub Dutkiewicz
Jakub Pawlak
Jakub Sygit
Jan Grzyb
Jan Jakubowski
Jan Jucewicz
Jan Zych
Jonatan Kłosko
Julia Bober
Kacper Grzelakowski
Kalina Jakubowska
Kamil Michalak
Karolina Czuraj
Karolina Wiącek
Karolis Matulevicius
Kinga Klonowska
Krzysztof Bober
Krzysztof Górka
Krzysztof Kiczela
Ludwik Staniszewski
Maciej Czapiewski
Maciej Jabłoński
Maksymilian Piskorowski
Malwina Szopińska
Marcin Jakubowski
Marcin Kupis
Marcin Stachura
Marek Pepke
Marek Zgrzywa
Marta Żywicka
Mateusz Kanarski
Mateusz Serek
Michał Bogdan
Michał Rzewuski
Michał Wojcieszek
Oskar Kaczmarek
Oskar Lewandowski
Patrycja Michalska
Patryk Milewczyk
Paweł Dembicki
Paweł Kamiński
Paweł Kamiński
Paweł Rybak
Piotr Koska
Piotr Szulc
Piotr Trząski
Przemysław Rogalski
Rafał Borkowski
Robert Żebrowski
Stanisław Szyszka
Sylwester Jaroszewski
Szymon Glura
Szymon Podgórzec
Tymon Kolasiński
Tymoteusz Dziełak
Weronika Czuraj
Witali Bułatow
Wojciech Knott
Wojciech Szatanowski
 
Schedule
 

Saturday - December 9th, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
10:10

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:00
11:20

3x3x3 Blindfolded

 Combined First
Cumulative Limit 14:00
12:10

Skewb

 Combined First
Cutoff 10.00
13:00

LUNCH

13:35

5x5x5 Cube

    Final
13:55

Megaminx

    Final
14:20

3x3x3 Blindfolded

 Semi Final - Cumulative Limit 10:00
14:50
15:20

3x3x3 Blindfolded

    Final - Cumulative Limit 10:00
15:40

Skewb

    Final
16:00

AWARDS

16:25

5x5x5 Blindfolded

 Final
17:55

4x4x4 Blindfolded

 Final
Sunday - December 10th, 2017

08:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
09:15

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 6.00
10:05

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 10.00
10:55

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 30.00
11:50

2x2x2 Cube

 Second Round
12:25
13:00

LUNCH

13:30

3x3x3 Cube

 First Round
15:00

3x3x3 Cube

 Second Round
16:00

2x2x2 Cube

    Final
16:20

Pyraminx

    Final
16:50

3x3x3 Cube

 Final
17:40

AWARDS

All times are CET (GMT+1)