Fuenlabrada Open 2017
Fuenlabrada, Madrid
Spain
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Second Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrián Martínez Macías
Ainara Aldako Arratxe
Alberto Masó Molina
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alejandro Darío Castro Lázaro
Alejandro Fernández Barranco
Alejandro Martínez Gutiérrez
Alexander Mutch
Alexander Olleta del Molino
Alvaro Esteban Sabo Alloca
Álvaro Gallego Miguel
Álvaro Tovar Castro
Ander Chocarro Salaberria
Ángel García González
Antoine Piau
Arthur Garcin
Asier Cardoso Sánchez
Belén Paniagua Pinero
Berta García Parra
Carlos Chamizo Cano
Carlos Méndez García-Barroso
Carlos Solsona Álvarez
Christian Javier Arranz Zúñiga
Clara Mompradé Mahedero
Cristian Emanuel Turcu
Daniel Lurueña de Diego
Daniel Ortega Pastor
Daniele Vanoli Hernández
David Aguilera Busselle
David Dolera Ramos
David Fortes García
Diego Arche Andradas
Diego López González
Eder Olivencia Gonzalez
Enai Vázquez Sánchez
Eneko Cañedo Martín
Eugeniu Moscalenco
Fernando Astasio Ávila
Fernando Isabel Rubio
Flavius Abel Ciapsa
Garai Medrano Kareaga
Gianpierre Ponce
Guillermo Conde Gil
Héctor Castro Lázaro
Héctor Lara Pérez
Hugo Pino Navarro
Isaac Jbari Mora
Iván Brigidano Pérez
Iván García Fernández
Jaime Botello García
Jaime Calvo Sotillos
Jaime Nistal
Jaime Solsona
Jannis Siyuan Huang Jib
Javier Álvarez Suárez
Javier Matesanz Sala
Javier Muñoz Gómez
Javier Tovar Castro
Jesús Lindo García
Jesús Masanet García
Jorge Alfageme Sotillos
Jorge Marín Segovia
Jorge Martín Buitrago
José Luis Vázquez
José Miguel Lorente Pérez
José Vázquez Sánchez
Julio Perugorria Lorente
Leonard Wetzel
Lua Vázquez Sánchez
Luis Herrera Collado
Manuel Jesús Carrasco Ruiz
Manuel Prieto de Antón
Marcos Sabando Vergara
María del Mar Gallego Vicente
Mario Díaz Moreno
Mario Rodrigo Luján
Markel Perona Guerra
Martín Otero Otero
Miguel Alonso Gil
Mikel Pérez Iniesto
Mohamed Ben Driss Chokri
Néstor Pérez González
Nevins Chan Pak Hoong (陈百鸿)
Noé Muñoz
Óscar López Mirón
Pablo Aguilar Dominguez
Pablo del Olmo de Casas
Pablo Luque Maldonado
Pablo Reyes Rimón
Pablo Serrano Santos
Paolo Vanoli Hernández
Paula Serrano Sánchez
Philip Kaan Meyer
Rafael Alférez Robisco
Rafael Rodriguez Santana
Raúl Martínez Redondo
Raúl Morales Hidalgo
Raúl Prieto Pita
Ricardo Ortiz Pelegrín
Roberto Martínez Macías
Roberto Sánchez
Rocío Fernández Usero
Rodrigo Pueblas Núñez
Rubén Díaz Rivera
Rubén Medina García
Rubén Moreno Martinez
Rubén Pedroche de los Ríos
Samuel Federico Tranfa Allocca
Sara Camacho García
Sergio Ortiz Rodríguez
Sergio Torrijos Santano
Sofía Guerrero Neto
Víctor Ávila Camargo
 
Schedule
 

Friday - December 8th, 2017

16:00

REGISTRATION

16:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
17:30

Clock

 Combined Final
Cutoff 20.00
18:15

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 4:00
18:45

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
20:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 45:00
Saturday - December 9th, 2017

10:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
11:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
Cumulative Limit 10:00
12:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 45.00
13:15

3x3x3 Multi-Blind

 Final
14:15

LUNCH

15:00

TUTORIAL

15:15
16:15
17:30

2x2x2 Cube

 First Round
18:45

3x3x3 Cube

 First Round
20:30
Sunday - December 10th, 2017

10:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 40:00
10:45
11:15

2x2x2 Cube

 Second Round
12:00

3x3x3 One-Handed

 Second Round
12:45

3x3x3 Cube

 Second Round
13:45

3x3x3 Blindfolded

 Second Round - Cumulative Limit 10:00
14:15

LUNCH

15:00

4x4x4 Cube

 Final
15:30

3x3x3 One-Handed

    Final
15:45

Skewb

    Final
16:00

Pyraminx

    Final
16:15

3x3x3 Cube

 Semi Final
17:00

2x2x2 Cube

    Final
17:15

3x3x3 Blindfolded

 Final - Cumulative Limit 10:00
17:45

3x3x3 Cube

 Final
18:45

AWARDS & RAFFLE

All times are CET (GMT+1)