Saratov Winter Open 2017
Saratov
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Aidar Gubaidullin
Aleksei Shvedov
Alexander Kanygin
Alexander Katyukov
Alexey Krikunov
Alexey Yarygin
Andrey Melnikov
Andrey Mishin
Andrey Razzhivin
Andrey Shalnev
Anna Belugina
Aral Askarov
Arina Popova
Arseniy Dostovalov
Artem Gusev
Artem Kolmykov
Artem Rogachev
Artem Yashkov
Daniil Bakin
Danil Kravchenko
Danila Timofeev
Darya Kaydysheva
Darya Vorona
Denis Chupasov
Dmitri Tyushin
Dmitry Obukhov
Dmitry Prokhorov
Dmitry Shichkin
Dmitry Tarasiak
Egor Moiseev
Emil Melikov
Ernur Ersayynov
Evgenii Udodov
Evgeny Skachkov
Fidan Gaffarov
Fyodor Sidorenkov
Gennadiy Samoilov
Gleb Ivanov
Grigory Areev
Ilvira Kutlubaeva
Ilya Tulskov
Irina Yarygina
Iurii Shein
Ivan Bulatov
Konstantin Vasin
Leonid Oreshkin
Maksim Danilkin
Maksim Dolmatov
Maksim Temnishow
Maria Zhits
Mark Stolyarov
Maxim Chechnev
Maxim Meshcheryakov
Maxim Nikulin
Mihail Dementev
Mihail Ponomarev
Mikhail Arkhipov
Mikhail Malinowski
Nikolay Masson
Nikolay Mityakin
Philip Baranov
Rodion Sekerin
Roman Gavrilov
Roman Kolyzhenkov
Roman Shushura
Semen Murzin
Serafima Petrova
Sergey Wolferts
Shamil Kutlubaev
Stepan Patrin
Stepan Tsarev
Timofey Dementev
Timofey Eybogin
Timofey Fugarov
Vasiliy Balaev
Viacheslav Norkin
Viktor Kormilicyn
Vitaly Kabanov
Vladimir Kutyrkin
Vladimir Masanov
Vladislav Karanatov
Vladislav Trudnov
Vladislav Zabrodin
Vsevolod Donchenko
Yaroslav Zelepukhin
 
Schedule
 

Saturday - December 9th, 2017

10:00


REGISTRATION

10:05

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 8:00
10:50

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 8:00
11:35

OPENING CEREMONY

12:05
12:50

3x3x3 One-Handed

 First Round
13:40

Square-1

 Final
14:30

LUNCH

15:35

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
16:25

Clock

    Final
16:55

5x5x5 Cube

 Combined Final - Cutoff 5:00
17:40

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 5:00
18:30

Skewb

 Final
19:10

3x3x3 One-Handed

    Final
Sunday - December 10th, 2017

10:00


REGISTRATION

10:05

3x3x3 Fewest Moves

 Final
11:30

OPENING CEREMONY

12:00

3x3x3 Cube

 First Round
13:05
13:50

2x2x2 Cube

 First Round
14:40

LUNCH

15:35

3x3x3 Cube

 Second Round
16:20

2x2x2 Cube

    Second Round
16:50

Pyraminx

    Final
17:20

3x3x3 Blindfolded

 Final
18:05

2x2x2 Cube

    Final
18:35

3x3x3 Cube

 Final
19:30

AWARDS

All times are MSK+1 (GMT+4)